Lietuvoje

2020.03.18 12:37

Veryga užsiminė apie galimybę stabdyti gyventojų judėjimą šalies viduje: pareigūnai ruošiasi

Gytis Pankūnas, LRT.lt2020.03.18 12:37

Valstybės ekstremalių situacijų operacijų centro vadovas, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga tikina, kad Lietuvoje yra ruošiamasi ir gyventojų judėjimo stabdymui šalies viduje, jei kokiame nors regione infekcija taptų nevaldoma.

„Jeigu pamatytumėme, kad kokiame nors mieste ar rajone yra nevaldomas (koronaviruso atvejų – LRT.lt) augimas, tai net ir judėjimas iš jų gali būti stabdomas taip, kaip buvo Šiaurės Italijoje. Pareigūnai ruošiasi net ir tokiems veiksmams ir jeigu reikės, juos ir taikys, bet šiandien tokio poreikio nėra“, – trečiadienį spaudos konferencijos metu Sveikatos apsaugos ministerijoje sakė A. Veryga.

Sveikatos apsaugos ministras teigė manantis, kad, nepaisant to, jog Lietuvoje fiksuojami karantino ar saviizoliacijos pažeidimai, visuomenė paiso Vyriausybės nurodymų.

Veryga: savivaldybės dar nėra pasirengusios mobilių patikros dėl koronaviruso punktų paleidimui

A. Verygos teigimu, panašu, kad ir verslas imasi įvairių iniciatyvų, siekiant prisidėti prie prevencinių veiksmų. Ministras teigė manantis, jog parduotuvėse greitai išvysime specialius lipdukus, kurie fiksuos, kad žmonės vienas nuo kito turėtų stovėti saugiu atstumu.

„Manau, kad verslai labai greitai pasigaus tas idėjas ir pasidarys, nes žmonėms gal sunku susigaudyti, kas tas metras“, – aiškino A. Veryga.

Tiesa, paklaustas apie parduotuvių kasose dirbančius asmenis, jis patikino, kad šių darbuotojų saugumu privalo rūpintis darbdaviai. Vyriausybė, A. Verygos teigimu, deja, negali visiems išdalinti apsaugos priemonių.

„Kalbant apie žmones, kurie dirba kasose, darbdavio prievolė yra pasirūpinti ir dezinfekciniais skysčiais, ir parūpinti priemonių. Yra siuvyklų Lietuvoje. Taip, kaip gydymo įstaigos gali siūtis kaukes, tai aš net neabejoju, kad tie patys verslai, jeigu jiems rūpi darbuotojai, jeigu neįmanom tų kaukių nupirkti rinkoje, tai gali ir tokius kūrybiškus sprendimus galvoti ir realizuoti“, – komentavo A. Veryga.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.