Lietuvoje

2020.03.18 11:11

Klaipėda imasi apsaugos nuo koronaviruso: perka respiratorius, sprendžia, ką daryti su keltų keleiviais

atnaujinta 12.35
Modesta Gaučaitė, LRT.lt2020.03.18 11:11

Per pastarąją savaitę šalyje patvirtinus daugiau nei 20 naujų koronaviruso atvejų, savivaldybės imasi priemonių viruso plitimui pažaboti. Klaipėdoje surengta spaudos konferencija, kurios metu pranešama apie tai, kokių veiksmų imtasi siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą.

Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas kalbėjo, kad naujausia informacija yra ta, kad Klaipėdos savivaldybė yra suderinusi ir atlieka procedūras dėl 50 tūkst. respiratorių įsigijimo, kurie uostamiestį turėtų pasiekti artimiausiu metu. Respiratoriai turėtų atkeliauti iš Kinijos. Jie ir kitos priemonės perkamos savivaldybės lėšomis.

„Lieka suderinimas dėl pristatymo. <...> Variantai yra keli, vienas yra derinant su Lietuvos ambasada Kinijoje, kitas derantis su verslu. Bet panašu, kad ta siunta, ne tik respiratoriai, bet ir kitos priemonės, kurių reikia labiausiai, ne tik į Klaipėdą, bet ir į Lietuvą atkeliaus iš Kinijos“, – sakė V. Grubliauskas.

V. Grubliauskas taip pat kalbėjo, kad vertinant situaciją Klaipėdoje, yra parengti trys raštai į Valstybės ekstremalių situacijų operacijų centrą. Pirmuoju raštu prašoma esant ekstremaliai situacijai Klaipėdoje pasitelkti kariškių pagalbą. Antrajame kalbama apie apsaugos priemones, kad visas regionas būtų aprūpintas.

„Raštai derinti prieš tai kalbantis su prezidentūra, kitomis institucijomis“, – sakė V. Grubliauskas.

Vienu iš raštų taip pat siekiama sprendimo, kaip keleiviams, atvykstantiems keltu be savo transporto, saugiai išvykti iš Klaipėdos į kitas savivaldybes, iš kurių jie atvykę. Anot mero, apie 8-10 proc. keltų keleivių būna be savo transporto, bet ne visi jie yra klaipėdiečiai. V. Grubliauskas sakė manantis, kad logiška būtų tokia našta dalintis su kitomis savivaldybėmis.

„Šiandien popietę į Klaipėdą atvyksta keltu, kuris atvyksta tarpvyriausybiniu susitarimu tarp Lietuvos ir Lenkijos“, – sakė meras, pridurdamas, kad šiuo keltu grįš apie 140 žmonių.

Tiesa, kaip informavo Klaipėdos meras, nors trečiadienį prie „Švyturio“ arenos buvo planuota atidaryti mobilų patikros punktą, panašu, kad kol kas bus galima tik jį pristatyti visuomenei. Meras sakė, kad Klaipėda yra pasirengusi ir kai tik bus gautas leidimas, punktas pradės veikti.

„Šiandien vidurdienį mes jau buvome pasirengę tai daryti, tikrai milžiniškų pastangų dėka pavyko išspręsti visus klausimus, bet pasirodo, kad kai kas namų darbo nepadaro ir sostinėje“, – sakė meras.

Klaipėdos universitetinės ligoninės medikų profsąjunga antradienį paskelvė, kad prašo uostamiesčio valdžios aprūpinti juos apsauginėmis priemonėmis kovai su koronavirusu, o kitu atveju grasina paslaugų nebeteikti. Tačiau trečiadienį Klaipėdos universitetinės ligoninės vyr. gydytojas Vinsas Janušonis teigė, kad su dalies profesinės sąjungos narių toks pareiškimas derintas nebuvo.

„Toje profesinėje sąjungoje yra 9 nariai mūsų ligoninėje, mes susisiekėme su keturiais, jų niekas neklausė apie jokias priemones. Patikinu, kad priemonių mums užtenka, jei didelis srautas, maždaug savaitei“, – sakė V. Janušonis.

Portalas LRT.lt primena, kad Lietuvoje iš viso nustatyti 26 užsikrėtimo koronavirusu atvejai, dalis jų užfiksuoti Klaipėdoje. Pirmoji šiuo virusu užsikrėtusi lietuvė jau pasveiko ir praėjusią savaitę iš ligoninės buvo išleista gydytis namo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.