Lietuvoje

2020.03.18 10:29

Koronavirusas Šeškinės poliklinikoje vis tik patvirtintas: medikė dirbo 4 dienas su pacientais

atnaujinta 11.45
Šarūnas Nekrošius, Modesta Gaučaitė, LRT.lt2020.03.18 10:29

Sostinės Šeškinės poliklinika pranešė, kad vienam iš jos darbuotojų nustatyta koronaviruso infekcija. Nurodoma, kad asmuo yra gydomas ir izoliuotas, tiesa, po pusvalandžio spaudos konferencijoje sveikatos apsaugos ministras tokių žinių neturėjo ir tik spaudos konferencijos pabaigoje viceministras gavo oficialių patvirtinimą apie teigiamą testą šioje įstaigoje.

Poliklinikos socialinio tinklo paskyroje rašoma, kad visi, turėję kontaktą su šiuo asmeniu, taip pat laikosi izoliacijos režimo.

„Dėl kitų kontaktų vyksta epidemiologinis tyrimas. Jų sąrašas nedidelis. Su tais žmonėmis, kurie galimai turėjo sąlytį su koronavirusu užsikrėtusiu darbuotoju, bus susisiekta.

Poliklinikos darbuotojai, kaip įprasta, medicinos pagalbą teikia ir pacientais rūpinasi. Prašome išlaikyti ramybę“, – rašoma Šeškinės poliklinikos feisbuko paskyroje.

Savo ruožtu Šeškinės poliklinikos atstovai LRT.lt detalesnių komentarų neteikė, apie susidariusią situaciją teigė komentarą pateiksiantys, kai bus žinomos visos aplinkybės.

Savivaldybė informaciją gavo iš poliklinikos

Vilniaus miesto mero patarėjas, teikiantis informaciją COVID-19 klausimais, Karolis Žukauskas sakė, kad savivaldybę apie ligos atvejį informavo pati poliklinika. Anot mero patarėjo, nėra pagrindo abejoti poliklinikos teikiama informacija.

„Nėra prasmės poliklinikai tokio atvejo sukurti. Dabar aiškinamės situaciją, svarstome skubiai sprendimus, ką daryti su pačia poliklinika ir pan. Bet panašu, kad toks atvejis yra“, – sakė mero patarėjas.

Savivaldybė 13 val. planuoja spaudos konferenciją dėl mobiliųjų patikros punktų. Tikėtina, kad joje bus pateikta daugiau informacijos ir apie šį atvejį.

Veryga pyko ant įstaigų, kurios pačios viešina duomenis

Pats ministras paragino įstaigas ne tik nekomentuoti informacijos individualiai, bet ir nekelti chaoso viešojoje erdvėje, kuomet informacija pasimeta, o visuomenėje kyla nepasitikėjimo banga.

„Paraginsime įstaigas atskirai nekomentuoti. Mes neturime tokios informacijos“, – sakė A. Veryga.

„Bandome paaiškinti, kaip sudėtinga kiekvieną tą gandą nuneiginėti. Supraskite, kas yra komunikavimo spragos, kas ne spragos. Kai tik gausime tą informaciją, mes ją patys ir paskelbsime. Kaip jūs ir sakote, galbūt ir yra, bet informacija pirmiausia turi keliauti per mus. Žmonės baimių turi labai daug, gandų kiek iki pirmo atvejo nustatyto buvo. Mes tuomet susitikome naktį, neslėpsime ir šiuo metu nieko“, – Vyriausybėje žiniasklaidai kalbėjo A. Veryga.

Pasak A. Verygos, visa informacija bus iškomunikuota tada, kai ji bus oficiali, anot ministro, tai turėtų būti apie 14 val. trečiadienį.

„Supraskite, informacijos kiekis yra didelis, kai tik gaunama visa informacija, paimama ir pasakoma“, – sakė A. Veryga.

Ministras kritiškai pažiūrėjo, jei iš tiesų poliklinikos darbuotojas po kelionės atvyko į darbą ir nesiizoliavo.

„Labai blogai. Nesvarbu, kas tai yra medikas ar ne medikas. Medikai šiuo atveju gali išjungti visą įstaigą“, – kalbėjo ministras.

Viceministras gavo patvirtinimą tieisoginės konferencijos metu

Tiesa, vėliau į konferenciją įsikišo viceministras Algirdas Šešelgis, jis susisiekė su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru, kuris esą patikino, kad informacija yra renkama, o koronaviruso atvejis vis tik yra patvirtintas.

„Ką tik pasiskambinau į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą, jie patvirtino, kad Šeškinės atvejį jie dabar svarsto, kad nebūtų klaidingos informacijos. Kiekvienas atvejis yra analizuojamas ir svarstomas“, – kalbėjo A. Šešelgis. Jo duomenimis, koronaviruso atvejis vis tik yra fiksuotas.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga tuomet teigė, kad užsikrėtė gydytoja ir jį grįžusi iš Kubos kelias dienas buvo darbe.

„Grįžus aštuntą dieną, keturias dienas grįžus iš Kubos ji buvo darbe“, – sakė A. Veryga.

Negalutiniais trečiadienio duomenimis, šiuo metu nustatytas 26 koronaviruso atvejis Lietuvoje.