Lietuvoje

2020.03.18 10:13

Surplys: per antradienį šalyje užregistruoti 255 įvykiai dėl karantino nesilaikymo

Gailė Jaruševičiūtė, ELTA2020.03.18 10:13

Visuomenės informavimo grupės (VIG) dėl koronaviruso vadovas Giedrius Surplys teigia, kad per antradienį Lietuvoje užregistruoti 255 įvykiai dėl karantino nesilaikymo. G. Surplio teigimu, policija dažniausiai informuojama apie neleistinai karantino laikotarpiu dirbančias parduotuves ir įstaigas.

„Per vakar policijoje užregistruoti 255 įvykiai dėl karantino nesilaikymo. Ar kažkurios parduotuvės dirba, ar kažkas vaikšto, nors turėtų būti izoliavęsis“, – Delfi TV informavo G. Surplys.

Visuomenės informavimo grupės dėl koronaviruso vadovas dažniausiai žmonės policijai praneša apie neleistinai dirbančias parduotuves ar įstaigas, kurios karantino metu privalo būti uždarytos.

„Yra įvairių atvejų, tačiau, sakyčiau, vis tiek jautriausiai žmonės reaguoja į tą informaciją, į tuos akis badančius vaizdus, kai dirba parduotuvės, nors jos turėtų būti uždarytos, kai netgi žinau tokį atvejį, kad dirba privatus darželis, nors tai yra visiškai neleistina“, – teigė G. Surplys.

„Žmonės skambina, yra pilietiški ir policija yra pasirengusi reaguoti, ji reaguoja“, – pridūrė jis.

G. Surplio teigimu, policija dirba humaniškai ir iš pradžių nusižengusiuosius tik įspėja. Visgi, jei pažeidėjai toliau nesilaiko karantino apribojimų, už tai, pasak VIG vadovo, yra taikomos atitinkamos sankcijos.

„Jie dirba humaniškai, pirmiausiai yra įspėjimas, o paskui, jeigu įspėjimo nesilaikoma, tai jau yra policijos įspėjimo nesilaikymas, na ir už tai atitinkamai yra sankcijos ir atitinkami policijos veiksmai“, – patikino G. Surplys.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt