Lietuvoje

2020.03.18 00:48

Specialiu traukiniu Kauną pasiekė 35 lietuviai, jų sveikata tikrinama

į Klaipėdą plaukia keltas iš Vokietijos; atnaujinta 09.18
Saulius Jakučionis, LRT.lt, BNS2020.03.18 00:48

Iš Vokietijos į Klaipėdą trečiadienio naktį pajudėjo keltas su beveik šimtu Lietuvos piliečių. Dalis jų taip priversti pasiekti tėvynę, dėl koronaviruso protrūkio Lenkijai uždarius valstybės sieną lengviesiems automobiliams.

Užsienio reikalų ministro atstovė spaudai Rasa Jakilaitienė LRT.lt sakė, kad iš Zasnico uosto išplaukusiame kelte iš viso yra 137 Baltijos šalių piliečiai ir 99 automobiliai.

Preliminariai keltu plaukia 95 Lietuvos piliečiai, 34 latviai ir 8 estai.

Tokį būdą pasirinkti grįžti namo valdžia paskatino pasirinkti tuos lietuvius, kurie įstrigo Vokietijos-Lenkijos pasienyje, Varšuvai atsisakius įsileisti lengvųjų automobilių kolonas.

Po maždaug paros, trečiadienio vakarą 23.55 Vokietijos laiku iš Zasnico uosto išplauks dar vienas keltas – šįkart į Rygą, kuriuo taip pat namo galės grįžti Lietuvos, Latvijos ir Estijos piliečiai.

Dalis lietuvių grįžo specialiu traukiniu

Specialiuoju traukiniu iš Frankfurto prie Oderio į Kauną šįryt parvažiavo kelios dešimtys lietuvių, kurie dėl uždarytų sienų buvo įstrigę Lenkijos ir Vokietijos pasienyje.

Iš viso traukiniu vyko 61-as žmogus, iš jų 35 Lietuvos piliečiai.

Šiuo metu Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai atlieka keleivių patikrą. Siekiant užtikrinti žmonių saugumą, išlipti iš traukinio bus leista tik po patikros.

Traukinyje buvo ir užsienio šalių piliečių (baltarusių, ukrainiečių ir vienas latvis), jų tolimesnė kelionė koordinuojama su ambasadomis.

Traukinys iš Vokietijos pajudėjo antradienio popietę. Lenkijoje ir Lietuvoje buvo pakeisti tik lokomotyvai, keleiviams perlipti į kitus vagonus nereikėjo.

„Pirmą kartą per tokį trumpą laiką, ne pilną parą, buvo suderintas toks tarptautinis maršrutas. Paprastai tai užtrunka dvejus-trejus metus“, – BNS sakė L. Baužys.

Jo teigimu, šis reisas pavyko tik dėl europinės vėžės.

Bendrovės skaičiavimu, šio traukinio kelionė iš Vokietijos į Lietuvą gali kainuoti iki 50 tūkst. eurų.

Šimtai lietuvių parskraidinami iš Tenerifės

Šimtai lietuvių trečiadienį dviem užsakomaisiais skrydžiais turėtų grįžti iš Tenerifės į Vilnių.

Skrydį suorganizavo Lietuvos vyriausybė kartu su kompanija „Tez Tour“.

Skrydžiai yra numatyti po vidurdienio iš Tenerifės pietinio oro uosto. Jie yra mokami.

Užsienio reikalų ministerijos duomenimis, šioje Ispanijai priklausančioje saloje prie Afrikos yra per 600 lietuvių.

Keli tūkstančiai lietuvių pastarosiomis dienomis paprašė valstybės pagalbos grįžti į tėvynę, Europos valstybėms drastiškai apribojus judėjimą, siekiant sulėtinti naujojo koronaviruso plitimą.

Ketvirtadienį į Vilnių lietuviai specialiu reisu galės parskristi iš Valensijos, penktadienį ir šeštadienį – iš Paryžiaus.