Lietuvoje

2020.03.17 22:28

Klaipėdos medikai prašo aprūpinti juos apsauginėmis priemonėmis, kitaip grasina nedirbti

LRT.lt2020.03.17 22:28

Klaipėdos universitetinės ligoninės medikų profsąjunga prašo uostamiesčio valdžios aprūpinti juos apsauginėmis priemonėmis kovai su koronavirusu, o kitu atveju grasina paslaugų nebeteikti.

Klaipėdos universitetinės ligoninės sveikatos apsaugos darbuotojų profesinė sąjunga antradienį pranešė, kad atliko savonarių apklausą dėl asmeninių apsaugos priemonių, būtinų dirbant ten, kur gydomi koronavirusu užkrėsti žmonės.

„Apklausos rezultatai atskleidė, kad būtinas didesnis asmeninių apsaugos priemonių kiekis skirtas, ne tik tiems darbuotojams, kurie tiesiogiai teikia sveikatos priežiūros paslaugas pacientams kuriems įtariamas arba patvirtintas COVID-19, tačiau ir visam likusiam įstaigos personalui, kurie deda visas jėgas ir pastangas siekiant užtikrinti kokybiškas sveikatos priežiūros paslaugas Klaipėdos universitetinėje ligoninėje“, – teigiama pranešime.

Profsąjunga paprašė Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos skirti asmeninių apsaugos priemonių – FFP2 ir FFP3 respiratorių, chirurginių ar procedūrinių kaukių, akinių ar veido skydelių, vandeniui atsparių chalatų ilgomis rankovėmis.

Medikai taip pat prašo nupirkti jiems pirštinių ir dezinfekcinių priemonių, infektuotiems skalbiniams skirtų tirpių maišų.

„Neužtikrinus reikalingų darbo apsaugos priemonių darbuotojai turi teisę atsisakyti teikti sveikatos priežiūros paslaugas“, – rašoma kreipimęsi.

Lietuvoje iš viso patvirtinti 25 koronaviruso atvejai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.