Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.17 19:30

Patvirtinta: visi Panevėžio ligoninės darbuotojai yra sveiki ir neužsikrėtę koronavirusu

atnaujinta 20.50
LRT.lt 2020.03.17 19:30

20 val. 10min. buvo gauti Respublikinės Panevėžio ligoninės darbuotojų testų atsakymai dėl koronaviruso, kurie yra visi neigiami, praneša Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas.

Gydymo įstaigoje jie buvo stebimi, nes turėjo kontaktą su kroonavirusu užsikrėtusiu asmeniu. Kiek anksčiau direktorius žurnalistams pripažino, kad ligoninės darbuotojai, bendraudami su infekuotoju, specialių apsauginių priemonių neturėjo.

„Specialių apsaugų jie neturėjo. Dirbantiesiems židinyje priklauso šios apklausos. Kiti žmonės apsisaugos bendromis priemonėmis“, – antradienį ryte teigė A. Skorupskas.

Jis nenorėjo atskleisti, kokiuose ligoninės skyriuose gulėjo koronavirusu susirgęs pacientas, tačiau, kaip tikino A. Skorupskas, šie skyriai buvo dezinfekuoti ne kartą.

Kiek anksčiau A. Skorupskas, po pasigirdusių gandų apie koronavirusu užsikrėtusio paciento būklę, išsklaidė gandus: jo būklė nepakitusi, jis gauna visą reikiamą pagalbą.

„Informuoju visus, kad Respublikinėje Panevėžio ligoninėje gydomo paciento, kuriam buvo diagnozuotas koronavirusas COVID-19, būklė yra nepakitusi, jis gauna reikiamą gydymą ir yra nuolat stebimas medikų. Apie pasikeitimus, jei tokių bus, visuomenę informuosime nedelsiant“, – teigiama ligoninės pranešime.

Taip pat skelbiama, kad nuo rytojaus, kovo mėn. 18 d., Respublikinėje Panevėžio ligoninėje pradeda veikti psichologinės pagalbos centras.

„Ligoninės psichologai bendraus su jumis telefonu ir teiks visą būtiną psichologinę pagalbą. Skambinti galite šiais telefonų numeriais:
8 682 71700 (nuo 8.00 iki 16.00 val.), 8 614 26620, 8 612 38226, 8 603 05320 (nuo 8.00 iki 18.00 val.), 8 615 11298. Taip pat nuo rytojaus Panevėžio miesto savivaldybės pastangomis prie Cido arenos pradės veikti mobilus mėginių paėmimo punktas“, – rašoma pranešime.

„Pastaruoju metu tenka girdėti visokių gandų apie ligoninės darbą, apie susirgusių pacientų būklės pablogėjimus ar net mirtis. Visų labai nuoširdžiai prašau – netikėkite kalbomis, bet nuolatos sekite LR SAM, Ekstremalių situacijų centro ir Respublikinės Panevėžio ligoninės teikiamą informaciją, kuri atspindi esamą padėtų ir yra paremta faktais. Pažadame – nieko neslėpsime ir laiku jums pateisime visą informaciją, kai tam atsiras būtinybė“, – ramina A. Skorupskas.

Lietuvoje įsigaliojo karantinas – 7 trumpi patarimai, padedantys išvengti koronaviruso plitimo

LRT.lt primena, kad antradienio naktį Lietuvoje patvirtintas 18-as koronaviruso atvejis, jis užfiksuotas Panevėžyje. Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius A. Skorupskas kiek anksčiau antradienį teigė, kad pacientas priklauso rizikos grupei, jis yra perkeltas į reanimacijos skyrių.

Anot jo, žmogus keliavo po Pietų Afrikos Respubliką (PAR), į medikus Lietuvoje vyras kreipėsi kovo 12 dienos naktį. Pasak A. Skorupsko, žmogus visos kelionės po PAR metu negalavo. Pasak jo, asmuo į Respublikinėje Panevėžio ligoninėje buvo hospitalizuotas dėl gastroenerokolito. Tik vėliau, pasak A. Skorupsko, ėmė aiškėti, kad žmogus gali būti susirgęs koronavirusu.

„Panašu, kad tai yra tas (atvejis – LRT.lt), apie ką rašo didžioji pasaulio žiniasklaida – kad ketvirtą ar penktą parą būna užsikrėtimas. Greičiausiai jis užsikrėtė (koronavirusu – LRT.lt) kelionės metu kažkuriame iš oro uostų, kažkurioje iš tarpinių stotelių“, – komentavo A. Skorupskas.

Anot jo, į reanimacijos skyrių ligoninėje pacientas perkeltas, kai jį ėmė kamuoti dusulys, kvėpavimo nepakankamumas. A. Skorupsko teigimu, žmogus priklauso rizikos grupei, jo būklė yra sunki. Vėliau jis užsiminė, kad asmuo turi „širdies ligų“.

„Jis yra pagyvenęs, turi gretutinių ligų visą klasikinį buketą, kuris yra aprašytas literatūroje. Tas ir apsprendė jo sunkią būklę“, – kalbėjo ligoninės vadovas.

Plačiau apie tai:

Respublikinės Panevėžio ligoninės reanimacijos skyriuje gydomas vyras Pietų Afrikos Respublikoje (PAR) lankėsi su keliolika verslininkų, visi jie teigia esantys sveiki ir taiko saviizoliaciją.

Plačiau apie tai:

LRT.lt primena, kad iki šiol šalyje užfiksuoti 25 koronaviruso atvejai, viena iš užsikrėtusiųjų jau pasveiko.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi