Lietuvoje

2020.03.17 18:11

Alytaus meras nesulaukia SAM reakcijos: esame pasiruošę tikrinti, tačiau žadėtų reagentų dar neturime

Vilniuje pristatytas pirmasis mobilus punktas, kuriame bus galima paimti mėginius tyrimui dėl koronaviruso. Panašaus pobūdžio punktų turėtų atsirasti ir kituose šalies didmiesčiuose, tarp jų ir Alytuje.

Šio miesto meras Nerijus Cesiulis LRT TELEVIZIJOS laidai „Laba diena, Lietuva“ sakė, kad Alytaus mieste atsiras laikino karantino vieta, kurioje galės izoliuotis asmenys, grįžę iš užsienio, o Lietuvoje tam sąlygų neturi.

„Antradienį jau turime du asmenis, kurie gyvena, vienas vakar naktį grįžęs į Vilniaus oro uostą. Žmogus nenorėjo kontaktuoti su tėvais, kurie turi tam tikrų lėtinių ligų, todėl nusprendė pasinaudoti pasiūlymu. Taip pat dar yra vienas vairuotojas, kuris grįžo iš Šiaurės Italijos ir buvo karantinuotas“, – sakė miesto meras.

Pasak N. Cesiulio, Alytaus miestas su iššūkiais pasirengęs dorotis, o patirties kovoti su ekstremaliomis situacijomis pasisėmė po milžiniško gaisro mieste, kilusio praėjusiais metais.

„Mes turėjo iššūkių praėjusį rudenį, kai čia pas mus viskas degė, tai jau esame pamokyti. Radome įmones, kurios sutiko karantinuotus žmones vežti, radome, kas užtikrins maitinimą. Gal vienintelis iššūkis – apsisaugojimų priemonės. Lietuvoje tokių priemonių praktiškai nėra. Šiandien sutarėme iš Lenkijos užsakyti 15 tūkst. vienetų veido kaukių, tačiau šios šalies Vyriausybė uždraudė iš šalies išvežti bet kokias apsisaugojimo priemones. Dabar tenka tų priemonių ieškoti atskirai, iš visų šaltinių“, – pasakoja miesto meras, kuris pastebėjo, kad apsisaugojimo priemonės brangsta kiekvieną savaitę.

N. Cesiulis pasidžiaugė, kad mieste taip pat bus mobili koronaviruso testavimo vieta, kurioje neišlipus iš automobilio bus galima išsitirti dėl šios infekcijos.

„Neturime dar reagentų kol kas, ką buvo žadėjusi ministerija. Laukiame, mūsų personalas yra suformuotas. Miestas aptarnaus penkis regionus, todėl čia dirbs ir ne tik Alytaus medikai“, – sakė meras.

Vyriausybė pirmadienį paskyrė daugiau nei pusę milijono eurų koronaviruso tyrimo reagentams įsigyti. Tai reiškia, kad valstybė turės daugiau galimybių atlikti tyrimų ligai nustatyti, tačiau jie ir toliau centralizuotai bus atliekami vienoje laboratorijoje.

Dešimtyje savivaldybių – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Marijampolės, Tauragės, Telšių, Alytaus, Utenos – bus įkurti mobilūs punktai, kuriuos savarankiškai atvykusiems pacientams bus atliekami tyrimai dėl naujojo koronaviruso (COVID-19). Savivaldybės pačios nuspręs, kur tokie punktai bus įkurti.

Žinios. Nerijus Cesiulis: iššūkių karantinuoti žmones Alytuje beveik neturime – visko išmokome per gaisrą