Lietuvoje

2020.03.17 18:02

Matulas pratrūko dėl situacijos Panevėžyje: sunkios būklės vyras buvo ištirtas tik pareikalavus medikams

LRT.lt 2020.03.17 18:02

Seimo narys konservatorius Antanas Matulas antradienį Seime rėžė aštrią kalbą. Jis negailėjo kritikos kolegoms, Vyriausybei ir sveikatos ministrui Aurelijui Verygai, kurie, anot jo, tikina valdantys padėtį dėl koronaviruso. Anot A. Matulo, atvejis Panevėžyje parodė, kad tik giriamasi, kad situacija valdoma, o išties pilna bėdų. Seimo narys reikalavo, kad už tai atsakytų ministras. 

„Panevėžyje žmogus, kuris aprašytas, duok Dieve sveikatos, kad jis pasveiktų, buvo paguldytas į vieną Panevėžio ligoninę ketvirtadienį, paaiškėjus kitų ligų požymiams, bet su aiškia anamneze, kad jis grįžo iš Pietų Afrikos Respublikos.

Kaip mane informavo medikai, testas nebuvo atliktas, mat, pagal ministro aprašą, trūksta duomenų, nes Pietų Afrikos Respublikos į rizikos šalis neįtraukė.

Visi žmonės vienoje Panevėžio ligoninėje jį gydė. Po paros, pablogėjus situacijai, jis perkeltas į Panevėžio respublikinę ligoninę. Keturias paras gydytas įvairiuose skyriuose, vežtas, dializuotas, atlikti tyrimai, konsultantai.

Vakar pablogėjus situacijai buvo intubuotas, reanimuotas. Ir tik pareikalavus medikams buvo atliktas testas, kuris buvo teigiamas.

Dabar krūva Panevėžio medikų izoliuoti. Paimti tyrimai. Dar daugiau – su juo vykusių 19 žinomų Panevėžio žmonių, verslininkų karantinuoti, bet jiems tyrimai neatliekami. Kolegos, kas čia vyksta, kas prisiims atsakomybę?“, – klausė A. Matulas.

Seimo narys nepaisė bandymų jį tildyti ir tęsė.

„Šitą atsakomybę už nekompetenciją, užsispyrimą, medikų rekomendacijų nepaisymą turi priiimti Ekstremalių situacijų centras su Veryga priešakyje, Vyriausybė. Toliau taip vaidinti, kad situacija Lietuvoje yra gera, negalima. Taip tęstis negali. O jūs džiaugiatės, kad viską padarėme, kad esame pasiruošę. Gėda“, – savo audringą kalbą baigė Seimo narys.

R. Baškienė ramino A. Matulą ragindama vieniems kitų nebarti.