Naujienų srautas

Lietuvoje2013.02.06 22:51

D. Grybauskaitė: oponentų persekiojimas gali Ukrainai pakišti koją

Su Ukrainos prezidentu Viktoru Janukovyčiumi trečiadienį susitikusi Prezidentė Dalia Grybauskaitė teigė: Lietuva stengsis, kad Ukraina pasirašytų Asociacijos sutartį su Europos Sąjunga (ES).

Su Ukrainos prezidentu Viktoru Janukovyčiumi trečiadienį susitikusi Prezidentė Dalia Grybauskaitė teigė: Lietuva stengsis, kad Ukraina pasirašytų Asociacijos sutartį su Europos Sąjunga (ES).

Tačiau valstybės vadovė pabrėžė, kad susitarimui gali sutrukdyti oponentų persekiojimas Ukrainoje. Daug kritikos Ukrainos valdžia sulaukia dėl buvusios premjerės Julijos Tymošenko kalinimo.

„Europos Sąjunga įdėmiai seka bylų prieš politinius oponentus eigą, ji turi esminę svarbą Ukrainos ir ES santykiams. Oficiali ES pozicija: selektyvus teisingumas šiandien kuria negatyvų politinį kontekstą bendradarbiavimui, – šalių vadovų konferencijoje sakė Prezidentė. – Prie šio negatyvaus politinio konteksto prisideda ir Ukrainos pasiūlymas persiderėti dėl Pasaulio Prekybos organizacijos (PPO) narystės sąlygų net 371 pozicijoje. Tai mažina pasitikėjimą Ukraina ir prieštarauja PPO dvasiai. Taip pat kelia grėsmę visai daugiašalei prekybos sistemai. Tai neigiamas signalas dėl Ukrainos gebėjimo įgyvendinti gilios ir visa apimančios laisvos prekybos susitarimo su ES nuostatas“.

Valstybės vadovė pridūrė, kad šis kontekstas gali užblokuoti galimybę šį lapkritį pasirašyti Laisvos prekybos sutartį su Ukraina.

Ji priminė, kad ES yra iškėlusi 19 reikalavimų, ką Ukrainai dar reikėtų atlikti prieš pasirašant susitarimą.

„Pirmiausia tai liečia rinkimų, teismų reformas, taip pat konkrečius žingsnius, rodančius, kad Ukraina gali ir sugeba gyventi ir veikti kaip europinė valstybė“, – sakė Prezidentė.

D. Grybauskaitė sakė, kad dvišaliai Lietuvos ir Ukrainos santykiai klostosi labai sėkmingai ir Lietuva aktyviai dalyvauja Ukrainai stengiantis priartėti prie ES.

„Lietuva antroje šių metų pusėje pirmininkaus ES. ES ir Ukrainos santykiai tampa šių metų aktualija“, – pabrėžė ji.

Trečiadienį Prezidentai pasirašė Strateginės partnerystės tarp Lietuvos ir Ukrainos vystymo gaires 2013–2014 metams bei dvišalį Lietuvos ir Ukrainos bendradarbiavimo susitarimą dėl bendradarbiavimo psichoaktyviųjų medžiagų kontrolės srityje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi