Lietuvoje

2020.03.17 16:30

Karantino metu vaikus seneliams norintys palikti tėvai turės įrodyti, kad patys negali prižiūrėti atžalų

Modesta Gaučaitė, LRT.lt2020.03.17 16:30

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis pranešė, kad tėvai, norintys karantino laikotarpiu palikti savo vaikus seneliams, turės įrodyti, kad negali dirbti nuotoliniu būdu. Priešingu atveju nebus mokamos išmokos.

Seimas antradienį ėmėsi pagalbos šalies ekonomikai karantino metu paketo. Vienas iš spręstų klausimų – vaikų priežiūra šalyje paskelbus karantiną. Ministras Linas Kukuraitis nurodė, kad tėvai, kurie nori vaikus palikti darbingo amžiaus seneliams, turės įrodyti, kad patys negali dirbti iš namų.

„Ligos ir motinystės įstatymas papildytas keliomis sąlygomis, viena iš jų, kad seneliai taip pat galėtų prižiūrėti vaikus, kai jie neina į mokyklas ar darželius. Bet yra tam tikros sąlygos, reikėtų įrodyti, kad tėvai negali dirbti nuotoliniu būdu ir patys tėvai negali paimti vaiko priežiūros išmokos.

Tik tuo atveju, jei negali dirbti nuotoliniu būdu ir negali patys tėvai prižiūrėti vaikų, galėtų paimti seneliai. Dar papildomai įtraukta, kad artimieji galėtų prižiūrėti ir senjorus, ir žmones su negalia, kurie yra dienos centruose, bet dienos centrai yra uždaryti“, – kalbėjo ministras.

Kaip kalbėjo L. Kukuraitis, seneliai galėtų imti ligos išmoką, jei vaikai yra ikimokyklinio amžiaus ar pradinukai ir jei tėvai negali dirbti nuotoliniu būdu ar patys negali užtikrinti vaiko priežiūros. Anot ministro, reikia pakankamai daug įrodyti, kad seneliai galėtų pasinaudoti išmoka.

„Pildant elektroniniu būdu prašymą gauti tokią išmoką, ten turėtų būti informacija, kad tėvai, kurių vaikus nori prižiūrėti seneliai, negali atlikti šių veiksmų“, – sakė L. Kukuraitis. Išmoka sudarytų apie 85 proc. „į rankas“ gaunamų pajamų.

Beje, ministras patikino, kad visos išmokos, taip pat ir pensijos, žmones pasieks laiku.