Lietuvoje

2020.03.17 15:54

Daugėja atvejų, kai diagnozavus koronavirusą prireikia ir policijos pagalbos

Daugėja atvejų, kai įtariami užsikrėtę koronavirusu asmenys nesutinka vykti į ligoninę, bėga ar net pasipriešina policijos pareigūnams.

Peiliu ginkluotas plungiškis pirmadienį grasino greitosios pagalbos medikams ir su policijos palyda buvo pristatytas į ligoninę. Klaipėdoje taip pat prireikė policijos pagalbos, agresyviam klaipėdiečiui buvo paimtas koronaviruso mėginys, susiūtos žaizdos.

Policija pirmą karantino dieną pranešė 50 karantino sąlygų pažeidimų.

Į Klaipėdos universitetinę ligoninę plungiškis pristatytas vėlų pirmadienio vakarą. 42-ų vyrui greitosios medikus iškvietė draugas.

„Prieš keletą dienų iš Prancūzijos grįžo jo draugas, kuris šiuo metu jaučia viruso simptomus, karščiuoja, yra depresijoje“, – pasakoja Klaipėdos apskrities policijos viršininko pavaduotojas Raimondas Vaitkevičius.

Žinios. Tarp dar 3 koronavirusu susirgusių asmenų – trečiasis atvejis iš tos pačios gamyklos Danijoje

R. Vaitkevičius patvirtino, kad vyras elgėsi agresyviai. „Vyriškis pareigūnus pasitiko agresyviai nusiteikęs, rankose laikė peilį, nepakluso policijos pareigūnų reikalavimams, prieš vyriškį buvo panaudotos spec. priemonės, panaudoti koviniai imtynių veiksmai“, – nurodo Klaipėdos apskrities policijos viršininko pavaduotojas.

Peiliu ginkluotas vyras grasino medikams. Tad teko pasitelkti policiją.

„Buvo pristatytas su policijos ir surakintas antrankiais, kaip ir priklauso, pilietis su medikais, ir buvo jam greitosios pagalbos mašinoje paimti tyrimai, ir buvo priimtas sprendimas, kad jį izoliuoti jo name su policijos pagalba, ir jis paleistas“, – patvirtino Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausiasis gydytojas Vinsas Janušonis.

Kitas agresyvus pacientas vidurnaktį atvežtas iš Klaipėdos. Vyras buvo neseniai grįžęs iš Nyderlandų.

„Jis buvo susižalojęs, jam padarytos kitos priemonės, susiūtos žaizdos, paimti tyrimai, ir taip pat su policija paleistas izoliuotis“, – sako V. Janušonis.

Nesukeliant pavojaus nei medikams, nei kitiems pacientams, abu agresyvūs vyrai išleisti saviizoliacijai.

Plungiškiui tyrimas pradėtas dėl pasipriešinimo policijos pareigūnams. Policininkai, bendravę su įtariamu užsikrėtusiuoju, irgi izoliavosi. Vien Klaipėdos apskrities policija pastarąją parą sulaukė dešimties pranešimų, susijusių su koronavirusu.

„Gauname nemažai pranešimų, žmonės praneša apie asmenis, kurie yra grįžę iš užsienio, nesilaiko saviizoliacijos, už tai yra numatyta administracinė atsakomybė, asmenims gali būti paskirta bauda, maksimali bauda yra iki 3 tūkst. eurų“, – nurodo R. Vaitkevičius.

Policijos pareigūnai, pasak Raimondo Vaitkevičiaus, apsauginių priemonių turi, pas įtariamus ligonius vyksta tinkamai pasiruošę. Klaipėdos universitetinėje ligoninėje 32 žmonės šiuo metu laukia rezultatų, ar neserga koronavirusu, keturi – gydomi.