Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.17 14:45

Su ligoninėje atsidūrusiu vyru PAR lankėsi keliolika Panevėžio verslininkų, jie karantine

Ignas Jačauskas, BNS 2020.03.17 14:45

Respublikinės Panevėžio ligoninės reanimacijos skyriuje gydomas vyras Pietų Afrikos Respublikoje (PAR) lankėsi su keliolika verslininkų, visi jie teigia esantys sveiki ir taiko saviizoliaciją.

Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų generalinis direktorius Visvaldas Matkevičius BNS nurodė, kad su verslo misija į PAR vykę asmenys grįžo į Lietuvą, kai PAR dar nebuvo įtraukta į pavojingų valstybių sąrašą. Pasak prekybos rūmų atstovų, iš viso į misiją vyko keliolika verslininkų.

„Visi grįžusieji iš Pietų Afrikos Respublikos (PAR) jaučiasi sveiki. Visi yra saviizoliacijoje. Grįžome tuo laiku, kai PAR nebuvo įtraukta į pavojingų valstybių sąrašą. Tačiau suprasdami šio reikalo svarbą bei karantino sąlygas, saviizoliavomės. Tarpusavyje kontaktuojame ir bendraujame telefonu kelis kartus per dieną. Visi sveiki ir jokių nusiskundimų neturi“, – atsakyme BNS nurodė V. Matkevičius.

Jis, kaip ir kolegos, šiuo metu yra izoliavęsis namuose.

Per 60 metų amžiaus vyras į gydymo įstaigą kreipėsi kovo 12 dienos vakare, antradienį patvirtino Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas. Vyras buvo gydomas dėl lėtinių ligų, neizoliuotose ligoninės patalpose, koronavirusas jam nustatytas antradienio naktį.

Šiuo metu vyras gydomas atskirame skyriuje, yra izoliuotas, jam ventiliuojami plaučiai, su juo dirba didelė medikų komanda. Ligoninės vadovas patvirtino, kad ištirti išvežta apie 50 mėginių, tarp jų – ir medikų.

Lietuvoje iš viso jau patvirtinta 21 COVID-19 atvejis, visi jie – įvežtiniai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi