Lietuvoje

2020.03.17 14:44

Linkevičius: egzotiškose kraštuose užstrigusiems lietuviams rekomenduoju patiems ieškoti būdų sugrįžti

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ragina užsienyje esančius lietuvius ieškoti būdų, kaip grįžti į Lietuvą.

Ministras ypač ragina egzotiškose valstybėse užstrigusius piliečius ieškoti skrydžių į oro uostus, kurie dar palaiko ryšį su Lietuva. Pasak politiko, didesnės keleivių sankaupos leistų geriau organizuoti lietuvių pargabenimą.

„Per 1000 (lietuvių – ELTA) yra Ispanijoje, taip pat yra paminėtina Vokietija, Prancūzija, Nyderlandai, Indonezija. Aišku, Susisiekimo ministerija organizuoja komercinius skrydžius, tačiau kai kurios mūsų ambasados nelaukia ir pačios imasi iniciatyvos, kaip, pavyzdžiui, Graikijoje“, – Užsienio reikalų ministerijoje surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo L. Linkevičius.

Užstrigusius egzotiškuose kraštuose piliečius L. Linkevičius taip pat ragina ieškoti būdų, kaip grįžti į Lietuvą.

„Rekomenduočiau mėginti ieškoti būdų atskristi, kadangi kai kur yra pavienės grupelės, į oro uostus, kurie yra atviri ir komunikuoja dar su Lietuva, pavyzdžiui, Stambulas. Galbūt galima ateityje kažkaip centralizuotai planuoti skrydžius iš Stambulo ir juos mėginti parvežti, nes mažas grupeles labai sunku planuoti ir parvežti“, – pripažino užsienio reikalų ministras, pabrėždamas, kad keleivių sankaupa tam tikruose taškuose Susisiekimo ministerijai palengvintų komercinių skrydžių planavimą.

Užsienio reikalų ministras taip pat akcentuoja, kad, siekiant parsigabenti lietuvius iš Lenkijos, buvo suorganizuoti keturi konvojai, kurie buvo sudaryti iš mikroautobusų su keleiviais. L. Linkevičius taip pat patikino, kad kol kas poreikio organizuoti naujus transporto priemonių konvojus nėra.

„Mano žiniomis, šiuo metu keleivinių mikroautobusų, keleivinių autobusų (konvojų – ELTA) šiuo metu kaip ir nėra nėra poreikio. Ta problema lieka su lengvaisiais automobiliais“, – kalbėjo jis.