Lietuvoje

2020.03.17 14:52

Bužinskas pasibaisėjo iš Dubajaus grįžusios Pinskuvienės elgesiu oro uoste, ši ginasi esanti šmeižiama

Ugnė Jonaitytė, LRT.lt2020.03.17 14:52

Pasirodžius nusiskundimų dėl tvarkos Vilniaus oro uoste, pasitinkant iš užsienio grįžusius keleivius, prabilo čia dvi dienas specialistams talkinęs Vilniaus miesto savivaldybės atstovas Adomas Bužinskas. Tiesa, pasakodamas apie keleivių elgesį, jis užsiminė ir apie iš atostogų parskridusią Širvintų rajono merę Živilę Pinskuvienę, kuri, jo teigimu, nesilaikė nurodymų ir buvo nuraminta tik įsikišus policijai. Pati Ž. Pinskuvienė pateikė savo versiją ir žada kreiptis dėl šmeižto.

Pirmadienį savo „Facebook“ paskyroje Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas aprašė Vilniaus oro uoste vykdomų procesų eigą, personalo darbą, darbuotojų aprūpinimą reikalingomis priemonėmis bei keleivių elgesį. Jo įraše buvo paminėta ir Širvintų rajono merė Ž. Pinskuvienė.

„Atskiro paminėjimo yra verta provincijos merė Živilė Pinskuvienė, kuri parodė šabloninį susireikšminusio mužiko portretą. Daužomi langai autobuse, išlipimas iš autobuso be leidimo, keleivių organizavimas šūkauti skanduotes, rėkimas ant karių, grasinimas, riebūs epitetai. Atsiskleidė visu gražumu. Nuramino tik policija“, – rašė A. Bužinskas.

Pasakojimą vadina melagingu

Susisiekus su Ž. Pinskuviene, ji patvirtino, kad sekmadienį grįžo iš Dubajaus, kur atostogavo. Širvintų rajono merė sako, kad į kelionę išvyko kovo 7 dieną, kai rekomendacijos nevykti į užsienį dar nebuvo pasirodžiusios.

„Dubajus nebuvo įtrauktas į rizikos šalių sąrašą, dar net mūsų Lietuvos Respublikos prezidentas dalyvavo krepšinio varžybose. Ir tikrai, kai mes išvažinėjom, nebuvo tokia katastrofiška situacija, kokia jau atsitiko mums būnant atostogose“, – sakė Ž. Pinskuvienė.

Jos teigimu, A. Bužinsko pasakojimas apie jos elgesį yra melagingas, ji žada kreiptis dėl šmeižto. „Aš tikrai tokį komentarą panaudosiu ir kreipsiuosi į atitinkamas institucijas, kad ne provincijos, valstybės tarnautojas paneigtų šitą melagingą informaciją.

Pirmiausia, aš niekada nesikeikiu, antras dalykas, aš žinau, kad vis tiek kažkiek esu žinoma ir matoma, daryti tokius žingsnius paprasčiausia ne man. Mano balso tonas gali būti šiek tiek pakeltas, jis gali būti griežtesnis, bet, kaip rašo kažkoks ponas, tai tokių dalykų nebuvo“, – komentavo Širvintų rajono merė.

Pateikė savo versiją

Ž. Pinskuvienė pasakojo, kad lėktuvo keleiviai buvo informuoti, kad dar apie valandą turės praleisti orlaivyje, kol vyksta pasiruošimo darbai. Pasak jos, visi suprato aplinkybes ir ramiai laukė atvykstančio autobuso. Tiesa, atsidūrus autobuse, situacija tapo nemaloni.

„Tikrai autobuse žmonių buvo virš 100, aš dėjau į savo „Facebook“ paskyrą nuotrauką. Ten buvom kaip silkės suspausti ir mes, ir nėščios moterys, ir žmonės su kūdikiais.

Mus 10 minučių vežiojo aplink oro uostą, tada privežė prie oro uosto ir 45 minutes laikė uždarytus. Be jokios ventiliacijos, be atidaryto lango. Galite įsivaizduoti?“ – kalbėjo Širvintų rajono merė.

Anot Ž. Pinskuvienės, dar būdama autobuse ji skambino specialiu numeriu 1808 ir informavo apie susidariusią padėtį: „Skambinom, kad padėkit, ką mums daryti tokioje situacijoje, nes mes uždaryti, visi šlapi ir, neduok Dieve, jei nors vienas žmogus serga, atsiranda galimybė užsikrėsti dar bent 100 žmonių. Yra įrodymas, kad mes skambinom, kvietėmės pagalbos, yra įrašytas pokalbis.“

Širvintų rajono merė pasakoja, jog tiek ji, tiek kiti keleiviai kelis kartus prašė atidaryti langą ar duris, kad į vidų patektų oro, vienas vyriškis kartą pabarbeno į langą, tačiau tai esą buvo daroma mandagiai.

„Kaip aš iš autobuso be leidimo galėjau išlipti? Per langą gal kokį išlipau? Kai duris atidarė, visi žmonės išlipo ir visi stovėjome lauke“, – sakė Ž. Pinskuvienė.

Ji piktinasi, jog po to, kai keleiviai galiausiai buvo išlaipinti iš autobuso, dar beveik valandą turėjo laukti žvarbiame ore, kol bus įleisti. Sako, iš pradžių kantriai stovėjo eilėje, vėliau ėmė prašyti, kad galėtų patekti vidun. Galiausiai po ilgų prašymų buvo įleisti į oro uosto patalpas.

„Matėme, kad baltomis aprangomis apsirengę žmonės, dirbantys savo darbą, pirmyn atgal kažkur laksto 15 minučių. Paskui mums buvo paaiškinta, kad nespėjo atšviesti anketų, kurias turėsim užpildyti. Mes dar atstovėjom pusvalandį ir, be abejo, net ne vienas žmogus, keliese prašėm:

„Būkit žmonės, įleiskit į vidų, stovi suprakaitavę žmonės, išlipę iš autobuso.“ Tada žmonės ir pradėjo skanduoti. Jūs įsivaizduokit, tėvai laiko kūdikius ant rankų, stovi nėščios moterys ir visi išleisti šlapi, suprakaitavę iš to autobuso į lauką“, – dėstė Ž. Pinskuvienė.

Paskui vyko įprasta patikra – rankų dezinfekavimas, temperatūros matavimas, anketos pildymas. Tiesa, pralaukę keletą valandų, pasak Širvintų rajono merės, keleiviai dar negalėjo skubėti namo, turėjo sulaukti bagažo. „Mums pasakė, kad dar laukia lėktuvo iš Rygos, ir tik po valandos buvo atgabenti daiktai.“

Šiuo metu Ž. Pinskuvienė tikina besilaikanti karantino ir dirbanti nuotoliniu būdu.

Apie Širvintų rajono merės elgesį papasakojusio A. Bužinsko politikės reakcija neišgąsdino. „Čia yra mano nuomonė ir situacijos vertinimas, gali kreiptis ir į kosmoso agentūrą ji“, – trumpai pakomentavo Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas.

Apie situaciją oro uoste pirmadienio vakarą galite skaityti čia: