Lietuvoje

2020.03.17 14:12

Patvirtintas dar vienas koronaviruso infekcijos atvejis, iš viso – 26

atnaujinta 23.57
LRT.lt, BNS2020.03.17 14:12

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad kovo 17 d. vėlų vakarą patvirtintas dar vienas koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejis. Taigi iš viso šiuo metu patvirtintų atvejų Lietuvoje – 26, kol kas visi jie – įvežtiniai.

Patikslinama, kad asmuo izoliuotas ir gydomas Kauno klinikinėje ligoninėje. Jis neseniai grįžęs iš užsienio – Austrijos.

Dėl naujo atvejo pradėtas epidemiologinis tyrimas.

Anksčiau antradienį vakare nustatyti trys koronaviruso atvejai, asmenys izoliuoti ir gydomi Vilniuje, Santaros klinikose.

Jaunas vyras kovo 15 dieną grįžo iš užsienio, kur lankėsi Briuselyje, Ženevoje, Meribelyje (Prancūzija) ir kovo 16 dieną blogai pasijutęs, kitą dieną – kovo 17-ąją – kreipėsi į Infekcinių ligų centrą, pranešime informuoja Santaros klinikos.

Jauna moteris kovo 10 dieną pradėjo prastai jaustis, o kovo 17 dieną parskridusi iš Londono, kreipėsi į Santaros klinikas.

Vidutinio amžiaus moteris nuo vasario 24 dienos iki kovo 8 dienos viešėjo Kuboje. Kovo 13 dieną pradėjo smarkiai kosėti, karščiuoti ir kovo 17 dieną kreipėsi į ligoninę.

Dėl naujų atvejų pradėti epidemiologiniai tyrimai.

Antradienį ryte nustatyti keturi koronaviruso infekcijos atvejai. Vienas susirgęs žmogus neseniai grįžo iš Nyderlandų. Vyriškis kovo 6–9 dienomis lankėsi Olandijoje. Teigia, kad kontakto su sergančiu koronavirusine infekcija neturėjo, tačiau kovo 15 dieną blogai pasijutęs kreipėsi į Infekcinių ligų centrą. Jis izoliuotas ir gydomas Vilniuje, Santaros klinikose.

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas kiek anksčiau LRT TELEVIZIJAI patvirtino, kad Klaipėdoje antradienį užfiksuoti dar du koronaviruso atvejai žmonėms, grįžusiems iš Šiaurės Italijos ir Danijos.

Apie naujus atvejus Klaipėdos ekstremalių situacijų komisijos posėdyje pranešęs V. Grubliauskas nurodė, kad virusu užsikrėtė mergina, kuri lankėsi Italijoje.

„Viena mergina 32 metų, jeigu neklystu, grįžo iš Italijos, o vyrukas iš tos pačios daniškosios kompanijos, čia kur dviese yra jau“, – posėdyje sakė Klaipėdos meras.

Kitas atvejis registruotas Vilniuje – žmogui, grįžusiam iš Čekijos. Tai BNS patvirtinto Sveikatos apsaugos ministerija.

Jaunas vyras kovo 16 dieną grįžo automobiliu iš Čekijos per Lenkiją. Dar prieš kelionę kovo 11 dieną buvo sukarščiavęs. Į gydytojus dėl pablogėjusios savijautos ir karščiavimo kreipėsi kovo 17 dieną, informuoja Santaros klinikos.

Antradienio naktį koronavirusas patvirtintas panevėžiečiui, grįžusiam iš Pietų Afrikos Respublikos. Vyro būklė sudėtinga, jis patenka į rizikos grupę – jam daugiau nei 60 metų.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga LRT RADIJUI antradienio rytą komentuodamas situaciją teigė, kad vyrui reikalingas dirbtinis plaučių ventiliavimas.

Pirmasis koronaviruso atvejis Lietuvoje užfiksuotas vasario 28 dieną šiaulietei, kuri grįžo iš Šiaurės Italijos. Ji jau pasveiko ir yra išleista į namus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.