Lietuvoje

2020.03.17 13:13

VTEK nusprendė tirti Vilniaus mero Šimašiaus elgesį

ELTA2020.03.17 13:13

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl Vilniaus miesto savivaldybės mero Remigijaus Šimašiaus elgesio. Bus aiškinamasi, ar jis nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymo draudimo naudotis pareigomis asmeninei naudai gauti, skelbiama pranešime.

Pasak VTEK pranešimo, bus tiriamos aplinkybės, kai meras pernai lapkritį galbūt nurodė savivaldybės darbuotojams jo vardu parengti skundą administraciniam teismui dėl jo atžvilgiu pernai spalį priimto savivaldybės tarybos Etikos komisijos sprendimo, kuriuo R. Šimašiui konstatuotas Valstybės politikų elgesio kodekso nuostatų pažeidimas.

Tyrimą VTEK pradėjo įvertinusi savivaldybės tarybos Etikos komisijos pateiktą informaciją.

Tyrimo pradėjimas savaime nereiškia pažeidimo nustatymo. Tyrimui atlikti Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos įstatymas numato trijų mėnesių terminą.

VTEK taip pat informuoja, kad, atsižvelgdama į šalyje paskelbtą karantiną dėl COVID-19 plitimo prevencijos, laikinai atidėjo sprendimų priėmimą, kai į posėdį kviečiamas tiriamasis asmuo, ir dalies atliekamų tyrimų terminus pratęsė. Gautus pranešimus ir prašymus karantino laikotarpiu VTEK nariai nagrinės įprasta tvarka.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.