Lietuvoje

2020.03.17 12:40

Užsienyje užstrigusių lietuvių registracija ambasadose tebevyksta, tačiau dalis vis dar nežino, kaip pasiekti Lietuvą

LRT TELEVIZIJOS naujienų tarnyba, Aida Murauskaitė, Ugnė Jonaitytė, LRT.lt2020.03.17 12:40

Dalis lietuvių į Lietuvą buvo parskraidinti karinių oro pajėgų transport lėktuvu „Spartan“, kitiems suorganizuotas parvykimas konvojumi, užstrigusiems Vokietijos–Lenkijos pasienyje, siūloma grįžti traukiniu arba keltu, tačiau gerokai toliau nuo Lietuvos užstrigę tautiečiai ir toliau nežino, kaip pasiekti Lietuvą.

Lietuvos užsienio reikalų ministerijos (URM) duomenimis, pirmadienį ambasadose buvo užsiregistravę 2 tūkst. lietuvių, įstrigusių svetur. URM atstovės Rasos Jakilaitienės teigimu, antradienį šis skaičius išaugs, nes iki vakaro dar galima registruotis ir tą tautiečiai daro aktyviai.

Panorama. Daugiau nei kitose pasaulio valstybėse kartu sudėjus: Italijoje per parą nuo koronaviruso mirė apie 350 žmonių (su vertimu į gestų k.)

Į Lietuvą norėtų sugrįžti mūsų šalies piliečiai iš 40 pasaulio vietovių. Tarp jų, Seišeliai, Nepalas, Marokas, Prancūzija, Vietnamas, Italija, keli Ispanijos miestai. Parūpinti transportą – Susisiekimo ministerijos užduotis, ji derasi su vežėjais ir tikina, kad derybos jau beveik baigtos.

Vilniaus oro uoste neatšaukti skrydžiai iš kelių Europos oro uostų. Tarkim, iš Briuselio, Stokholmo, Oslo, Paryžiaus. Taip pat užsakomaisiais reisais parskraidinami kelionių organizatorių klientai iš Egipto.

Per pastarąsias dvi dienas iš šios krypties grįžo ar dar sugrįš beveik 1500 lietuvių. Kitose pasaulio šalyse esantys lietuviai skundžiasi informacijos, kaip grįžti į Lietuvą, stoka. Jų teigimu, grįžti į Lietuvą sudėtinga dėl vis atšaukiamų skrydžių, o jei sunkumų, parvykstant į Europą, nėra, jie užklumpa jau pasiekus senąjį žemyną.

„Tiesiog buvo pasakyta, kad iš Paryžiaus į Vilnių nėra stabdomi jokie skrydžiai ir kad mums reikia vietoje žiūrėti, kokie skrydžiai galimi į Vilnių. Bet reikia suprasti, kad kai kurie skrydžiai yra po 500 ar 1000 eurų, tai nesinorėtų švaistyti tokių pinigų.

Mes jau bandome žiūrėti kitą informaciją, galbūt kažkaip iš Paryžiaus skristi į Berlyną, kur pigiau ir karantinuotis ten, ir galbūt bus daugiau galimybių grįžti į Lietuvą”,– svarsto Mauricijuje esantis lietuvis Aleksas Krell.

Malaizijoje šiuo metu esantis Ernestas Kovalčiukas pasakoja, kad jo skrydis numatytas kovo 25 dieną. Tiesa, skrydis ne tiesioginis, todėl lietuvis nežino, ar pavyks pasiekti Lietuvą.

„Bėda ta, kad mūsų skrydis per Amsterdamą. Jų jungtis buvo „Air Baltic“, kuris, kaip žinote, visus skrydžius sustabdė. Aš gavau oficialų pranešimą, kad šitas segmentas yra anuliuotas, tai teoriškai mes 25 dieną išskrisime ir pasieksime Amsterdamą, jeigu jis neužsidarys ir neatšauks šito skrydžio. Ką toliau darysime – supratimo neturiu“, – sako pašnekovas.

Gaisras Kaune
9
2021.05.07 11:55

Milžiniškas gaisras Kaune užgesintas: užsiliepsnojo metalo atliekos, didelis dūmų kamuolys buvo matomas iš toli

užterštas vanduo galimai tekėjo į Nemuną; atnaujinta 19.00
9
Saulius Skvernelis
2021.05.07 09:27

Skvernelis: rengiamas partnerystės įstatymas iš esmės įteisintų vienalyčių santuoką

palaiko „Šeimos maršo“ idėją; atnaujinta 17.18
Ingrida Šimonytė
Klaipėdos ritmas 23