Lietuvoje

2020.03.17 11:35

Socialinės garantijos – visiems užkrečiamųjų ligų židiniuose dirbantiems žmonėms

atnaujinta 15.19
Jūratė Skėrytė, BNS 2020.03.17 11:35

Socialinės garantijos bus užtikrinamos visiems užkrečiamųjų ligų židiniuose dirbantiems asmenims, nutarė Seimas.

Tai numatančios Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pataisos antradienį priimtos ypatingos skubos tvarka.

Jos reikalingos Lietuvai susidūrus su koronaviruso COVID-19 grėsme.

Už pataisų priėmimą vieningai balsavo 104 parlamentarai.

Iki šiol specialias garantijas turėdavo tik sveikatos priežiūros darbuotojai, dirbantys ypač pavojingų užkrečiamųjų ligų židiniuose.

Pagal priimtas pataisas, papildomos garantijos bus suteikiamos visiems darbuotojams, dirbantiems tokiuose židiniuose.

Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymas numato, kad ypač pavojingų užkrečiamųjų ligų židiniuose dirbantys žmonės draudžiami darbingumo netekimo atvejams. Darbuotojui mirus nuo tos užkrečiamosios ligos atliekant pareigas, jo sutuoktiniui, vaikams, įvaikiams mokama speciali kompensacija, pats mirusysis laidojamas valstybės lėšomis.

Įstatymas taip pat garantuoja, kad ligos židinyje dirbusiam specialistui netekus dalies sveikatos ir darbingumo, neatsižvelgiant į draudimo išmokas, išmokama nuo vienų iki penkerių metų darbo užmokesčio dydžio kompensacija.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga informavo, kad trečiadienį planuoja koronavirusą COVID-19 įtraukti į ypač pavojingų ligų sąrašą. Jame šiuo metu yra šešios ligos, tokios kaip maras, cholera, ebolos virusas, raupai.