Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.17 11:00

Koronaviruso atvejis Panevėžyje: rizikos grupei priklausantis vyras perkeltas į reanimaciją

atnaujinta 11.51
Gytis Pankūnas, LRT.lt 2020.03.17 11:00

Antradienio naktį Lietuvoje patvirtintas 18-as koronaviruso atvejis, jis užfiksuotas Panevėžyje. Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas teigė, kad pacientas priklauso rizikos grupei, jis yra perkeltas į reanimacijos skyrių. Jis taip pat paneigė gandus, kad koronavirusu susirgęs asmuo mirė.

„Noriu paneigti gandus, kurie yra spaudoje – ligonis nėra miręs, jis gyvas. Ligonis gydomas izoliuotame, reanimaciniame padalinyje. Jam teikiama visa pagalba“, – Panevėžyje antradienį surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo A. Skorupskas.

Anot jo, žmogus keliavo po Pietų Afrikos Respubliką (PAR), į medikus Lietuvoje vyras kreipėsi kovo 12 dienos naktį. Pasak A. Skorupsko, žmogus visos kelionės po PAR metu negalavo. Pasak jo, asmuo į Respublikinėje Panevėžio ligoninėje buvo hospitalizuotas dėl gastroenerokolito. Tik vėliau, pasak A. Skorupsko, ėmė aiškėti, kad žmogus gali būti susirgęs koronavirusu.

„Panašu, kad tai yra tas (atvejis – LRT.lt), apie ką rašo didžioji pasaulio žiniasklaida – kad ketvirtą ar penktą parą būna užsikrėtimas. Greičiausiai jis užsikrėtė (koronavirusu – LRT.lt) kelionės metu kažkuriame iš oro uostų, kažkurioje iš tarpinių stotelių“, – komentavo A. Skorupskas.

Anot jo, į reanimacijos skyrių ligoninėje pacientas perkeltas, kai jį ėmė kamuoti dusulys, kvėpavimo nepakankamumas. A. Skorupsko teigimu, žmogus priklauso rizikos grupei, jo būklė yra sunki. Vėliau jis užsiminė, kad asmuo turi „širdies ligų“.

„Jis yra pagyvenęs, turi gretutinių ligų visą klasikinį buketą, kuris yra aprašytas literatūroje. Tas ir apsprendė jo sunkią būklę“, – kalbėjo ligoninės vadovas.

Respublikinės Panevėžio ligoninė direktoriaus pavaduotojas medicinai Mindaugas Vaitkus žurnalistus informavo, kad koronavirusu susirgusiam asmeniui atliekama plaučių ventiliacija, jis dėl procedūros yra prislopintas.

„Tai nereiškia, kad jis yra klinikinėje mirtyje, jis niekada nebuvo klinikinėje mirtyje“, – pažymėjo M. Vaitkus.

Respublikinės Panevėžio ligoninė direktoriaus pavaduotojas medicinai M. Vaitkus kartojo, kad žmogus, susirgęs koronavirusu, dėl minėtos infekcijos pradėtas tirti tada, kai pateko į ligoninę dėl virškinimo sutrikimų. Tik jam esant ligoninėje, pasak M. Vaitkaus, pasireiškė koronaviruso simptomai.

„Teorija yra teorija, bet matote, kaip būna praktikoje“, – teigė M. Vaitkus.

Anot A. Skorupsko, visi su susirgusiuoju kontaktavę žmonės yra žinomi, registruoti. Dalies šių žmonių tyrimų rezultatų, anot A. Skorupsko, jau laukiama, likusios dalies mėginiai bus siunčiami į Vilnių netrukus. Pirmu žingsniu, anot jo, į Vilnių išsiųsti 50 žmonių mėginiai, tarp kurių – ir medikų, kurie turėjo kontaktą su pacientu, mėginiai. A. Skorupskio teigimu, galimų kontaktinių asmenų sąrašas yra pildomas.

Darbuotojai specialių apsaugos priemonių neturėjo

Kaip pasakojo A. Skorupskas, žmogus, kai jam pasireiškė koronaviruso simptomai, iš karto buvo tiriamas dėl šios infekcijos. Respublikinės Panevėžio ligoninės vadovas tikino, kad dar praėjusią savaitę nei PAR, nei kitos šalys, per kurias žmogus skrido, nepriklausė šalių, kurios priskiriamos rizikingų dėl koronaviruso išplitimo, sąrašui.

„Jis skrido sąlyginai saugiais oro uostais. [...] Jis skrido per Stambulą“, – tikino A. Skorupskas.

Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius kartojo, kad gydymo įstaigoje šiuo metu stebimi ir medikai, kurie turėjo kontaktą su susirgusiu asmeniu. A. Skorupskas pabrėžė, kad koronavirusu susirgęs asmuo yra hospitalizuotas atskirai nuo kitų ligonių. Vis dėlto jis pripažino, kad ligoninės darbuotojai, bendraudami su infekuotoju, specialių apsauginių priemonių neturėjo.

„Specialių apsaugų jie neturėjo. Dirbantiesiems židinyje priklauso šios apklausos. Kiti žmonės apsisaugos bendromis priemonėmis“, – teigė A. Skorupskas.

Jis nenorėjo atskleisti, kokiuose ligoninės skyriuose gulėjo koronavirusu susirgęs pacientas, tačiau, kaip tikino A. Skorupskas, šie skyriai buvo dezinfekuoti ne kartą.

Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius teigė negalintis pateikti detalios informacijos apie koronavirusu užsikrėtusiojo artimųjų rato būklę. Jis tik užsiminė, kad pacientas į užsienį keliavo vienas, jo artimieji izoliavosi, jie bus tiriami.

A. Skorupskas teigė, kad Respublikinė Panevėžio ligoninė yra pasiruošusi ir kitiems koronaviruso atvejams – tam patalpos yra pertvarkytos. Koronaviruso ligoniams pritaikomas ir infekcinis ligoninės skyrius, medikai pradėjo dirbti pamainomis (po 12-ka valandų).

Sveikatos apsaugos ministerija naktį pranešė, kad koronavirusu susirgo asmuo, grįžęs iš PAR, jam yra daugiau negu 60 metų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi