Lietuvoje

2020.03.17 11:08

Svarbi informacija įstrigusiems užsienyje: Narkevičius pasakė, kaip bus galima grįžti į Lietuvą

Modesta Gaučaitė, LRT.lt2020.03.17 11:08

Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius sakė nesuprantantis, kodėl Vokietijos–Lenkijos pasienyje įsitrigę lietuviai nesinaudoja sudarytomis galimybės grįžti į Lietuvą. Antradienį Seime jis dar kartą priminė, kad norintiems grįžti yra organizuojamas traukinys, keltas ir komerciniai skrydžiai.

„Situacija sudėtingiausia Vokietijos–Lenkijos pasienyje, nepaisant to, kad ji jau sprendžiama. Vienas konvojus jau neužilgo turėtų būti, gal jau ir atvyko. <...> Organizuojame autobusų pristatymą, kad galima būtų išvežioti nustatyta tvarka. Be abejo, ruošiamės priimti traukiniu važiuojančius keleivius“, – sakė J. Narkevičius.

Jo teigimu, traukinys iš Frankfurto, turėjęs išvykti pirmadienį, to negalėjo padaryti, nes į jį užsiregistravo 60 žmonių, nors jame yra 650 vietų lietuviams, latviams ir estams.

„Raginame vieni kitiems netrukdyti, nes atsiranda tokie atvejai, kad į koloną, kuri jau išvažiavo, nebuvo praleisti mikroautobusai, o jie negali būti nukreipti į keltą, kuris numatytas lengviesiems automobiliams. Sprendžiame klausimą, kad galėtų nuvažiuoti iš pasienio lengvaisiais automobiliais iki traukinio ir ten įsodinti savo šeimos narius“, – sakė ministras.

J. Narkevičius kalbėjo, kad traukinio išvykimas iki 14 val.

Jis kalbėjo, kad sprendžiamas ir kelto klausimas. Numatoma, kad jis galės talpinti 250 lengvųjų automobilių, tačiau automobiliuose galės būti tik po vieną žmogų, t.y. vairuotoją. Jų šeimos skatinamos vykti traukiniu.

„Pagal mūsų naktinius skaičiavimus, tai leistų sudaryti galimybę išvažiuoti likusiems pasienyje lengviesiems automobiliams. Tačiau vėlgi, dabartiniu metu užsiregistravo tik 30 automobilių. Klausimas, kodėl mūsų piliečiai nenori arba negali pasinaudoti suteikta sudėtingai sumodeliuota galimybe“, – sakė J. Narkevičius.

Ministras nurodė, kad pasirinkusiems keliauti į Lietuvą specialiai paruoštais traukiniu arba keltu, šios paslaugos nekainuos: „Piliečiams tik reikia pasinaudoti šia galimybe, netrukdyti vieni kitiems, leisti iš pasienio, iš tos pragariškos stovėjimo vietos išvažiuoti, patalpinti saugiai šeimos narius į traukinį, kuriais saugiai nuveš juos iki Kauno. Patiems ramiai nuvažiuoti ir pasinaudoti galimybe keltu nuplaukti į Klaipėdą.“

Kaip informavo J. Narkevičius, keltas išvyks iš Vokietijoje esančio Zasnico miesto. Numatoma, kad jis išvyks 18 val. Vokietijos laiku, bet dar deramasi dėl laiko pratęsimo. Dar viena galimybė gįžti yra reisinis keltas iš Kylio, bet jame laisvų vietų jau nėra.

Informuojama, kad specialusis traukinus iš Frankfurto iki Kauno važiuos be sustojimo, todėl keleiviams patariama apsirūpinti maistu, vandeniu.

Mokėti teks tik tiems keleiviams, kurie pasirinks į Lietuvą grįžti komerciniais skrydžiais. Kaip sakė J. Narkevičius, antradienį turėtų būti priimti sprendimai dėl komercinių skrydžių.

„Intensyviai dirbame, renkama informacija, kur ir kokie skrydžiai reikalingi, kalbamės su agentūromis. Iki vakaro turėtų būti nustatytas grafikas ir pateikta galimybė įsigyti bilietus“, – sakė ministras.

Paklaustas, ar skrydžiai gali vykti jau trečiadienį, J. Narkevičius teigė, kad pirmuosius skrydžius bus stengiamasi vykdyti kuo greičiau. Jis taip pat teigė, kad lietuviai, esantys tolimesnėse šalyse, pavyzdžiui, už Europos ribų, turėtų stengtis grįžti į artimesnius oro uostus.

„Tada mums bus lengviau modeliuoti skrydžių grafikus“, – sakė ministras.

Populiariausi