Lietuvoje

2020.03.17 00:49

Kasiulevičiaus raginimas Verygai leisti decentralizuoti veiksmus ir tyrimus: tiesiog darykite

LRT.lt 2020.03.17 00:49

Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto profesorius Vytautas Kasiulevičius ragina sveikatos apsaugos ministeriją visoms pajėgiančios laboratorijoms leisti atlikti PGR testą dėl COVID-19 ir net ir antikūnių nustatymus.

„Nesvarbu, ar tai privati ar viešojo sektoriaus įstaiga. Leiskite susitarti pačioms ligoninėms su reagentų tiekėjais. Jau rytoj. Krizės metu tenka decentralizuoti veiksmus, kad padidinti tų veiksmų apimtis. Šiandien LRT forume profesorius Saulius Čaplinskas pasakė labai teisingą frazę: „po COVID-19 pasaulis nebebus toks kaip anksčiau", – socialinėje erdvėje rašo profesorius.

Pasak V. Kasiulevičiaus, kare kartais autonomiškos mobilios mažos karių grupės yra efektyvesnės negu didelės kariuomenės įstrigusios logistikoje, o tai pakankamai panašu ir sveikatos sektoriuje – centralizacija efektyvi retais atvejais.

„Ji sukuria nepaslankius monstrus“, – mano profesorius.

V. Kasiulevičiaus teigimu, testavimo indikacijos turi būti maksimalios: visi galimi kontaktai, karščiuojantys.

„Ir pagaliau, ką testuoti turi spręsti pirmiausia medikai, o ne politikai. Taip buvo nuo senovės Romos laikų. Mus palaiko PSO, specialistai, politikai, Vyriausybės vadovas. Vilniaus savivaldybė pasiruošusi suteikti testavimo vietas. Pagaliau mus palaiko Lietuvos žmonės. SAM, prisijunkite kuo greičiau. Juk jau pasakėte A, tai sakykite ir B !!! Nes laikas senka, o mes dar vis nesame pasiruošę“, – ragina V. Kasiulevičius.

Įrašo pabaigoje profesorius šmaikščiai pajuokauja, kad po viso šio viruso suvaldymo, jis pažada grįžti į savo darbus ir palikti sveikatos apsaugos ministrą ramybėje.

„Aurelijau, kai viskas pasibaigs, pažadu grįžti dirbti savų darbų ir palikti SAM ramybėje. Tiesiog darykite“, – rašo V. Kasiulevičius.

LRT.lt primena, kad šiuo metu mūsų šalyje 17 patvirtintų užsikrėtimo koronavirusu COVID-19 atvejų.

Lietuvos Vyriausybė paskelbė besiimanti priemonių ne tik kovai su koronaviruso plitimu šalyje, bet ir ekonomikai gelbėti. Dėl paskelbto karantino šalyje dauguma verslų, ypač paslaugų, buvo priversti laikinai užsidaryti.