Lietuvoje

2020.03.16 22:59

Skvernelis kreipėsi į kelią pasienyje užblokavusius tautiečius: tai ne išeitis ir niekur neveda

pripažįsta, kad derybos su Lenkija nepavyko; atnaujinta 23.10
LRT.lt2020.03.16 22:59

Vokietijos ir Lenkijos pasienyje įstrigę lietuviai su lengvaisiais automobiliais šią šalį turės kirsti specialiu traukiniu bei keltu, pirmadienio vakarą pranešė Lietuvos Užsienio reikalų ministerija, o premjeras Saulius Skvernelis sako, kad kelio blokavimas nėra išeitis ir ši situacija į niekur neveda.

Pirmadienio vakarą premjeras išplatino pareiškimą, kuriame kreipėsi į pasienyje įstrigusius tautiečius.

„Noriu kreiptis į Lietuvos piliečius, kurie yra užstrigę Vokietijos-Lenkijos pasienyje ir blokuoja kelią. Suprantu, kad esate pervargę, nusivylę ir pikti. Žinau, kad tikėjotės greitesnio ir geresnio sprendimo. Tris paras vyko derybos pačiu aukščiausiu lygmeniu. Deja, šį vakarą turime pripažinti, kad rezultatas ne toks, kokio norėjome ir laukėme“, – rašo premjeras S. Skvernelis.

Premjero teigimu, jam asmeniškai gaila, kad situacija tapo tokia, kokia yra paskutinėmis valandomis, o Lenkijos pusės pasiūlymas nėra toks, ko tikisi pasienyje esantys žmonės.

„Man žmogiškai gaila, kad taip nutiko. Lenkijos pusės pasiūlytas sprendimas nėra tai, ko Jūs laukėte patirdami daug nepatogumų. Šį sprendimą jūs jau žinote. Dabar svarbiausia, kad visi grįžtumėte namo“, – teigia premjeras.

Pasak Vyriausybės vadovo, kelio blokavimas – ne išeitis ir tai niekur neveda.

„Tai yra neteisėta. Labai prašau jūsų nutraukti kelio blokadą ir rengtis kelionei į Lietuvą. Ačiū už jūsų kantrybę. Laukiame Jūsų visų grįžtant“, – teigia premjeras.

Premjeras lietuvius paragino remtis užsienio reikalų ministerijos jau pasiūlytomis rekomendacijos, nes tai yra efektyviausias planas, kaip pasiekti Lietuvą.

URM rekomendacijos pasienyje esantiems lietuviams

Užsienio reikalų ministerija praneša, kad Vokietijos-Lenkijos pasienyje, netoli Frankfurto prie Oderio miesto, laukiantys piliečiai į Lietuvą vis dėlto negalės parvykti lengvaisiais automobiliais, tačiau pataria, jog yra alternatyvų, kaip šalies piliečiai gali pasiekti Lietuvą.

3 rekomendacijos:

1) Per Lenkijos Świecko pasienio punktą planuojama praleisti 6 konvojus (2-3 būtinieji sustojimai – maistui, kurui).

2) Traukinys iš Frankfurto prie Oderio (Frankfurt-an-der-Oder) centrinės geležinkelio stoties (Main Station) vyks į Kauną. Prioritetas bus teikiamas vaikams ir šeimoms. Pranešama, kad traukiniuose nebus maitinimo ir prašoma iš anksto pasirūpinti maistu. Traukinys važiuos per Lenkiją be sustojimų.

3) Kelto išvykimas planuojamas tarp 15-18 val., kovo 17 dieną Kelionės trukmė – 18 val.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.