Lietuvoje

2020.03.16 20:01

Eurokomisarą Sinkevičių pribloškė padėtis Vilniaus oro uoste: žmonės sugrūsti į mažą salę, nėra muilo

Aida Murauskaitė, LRT.lt2020.03.16 20:01

Strigęs susisiekimas oru sugriovė ir eurokomisaro Virginijaus Sinkevičiaus planus. Pirmadienį jis ketino per Frankfurtą pasiekti Briuselį, tačiau po 5 valandų laukimo skrydis buvo atšauktas. Tačiau labiausiai eurokomisarą sutrikdė padėtis Vilniaus oro uoste. 

„Labiausiai krito į akis tai, kad Vilniaus oro uoste justi sutrikimas. Kelių skrydžių keleiviai suvaryti į labai mažą salę, kai yra draudimas burtis.

Dalis keleivių – su kaukėmis, bet oro uoste dirbančios valytojos neaprūpintos net pirštinėmis. Labai keista situacija, kai šalia vaikšto kareiviai, rankose turėdami baltus kostiumus, skirtus persirengti, o valytojos neturi net pirštinių“, – kalbėjo eurokomisaras.

Tai ne vienintelis dalykas, kuris jį supykdė ir nustebino neigiama prasme oro uoste.

„Viršūnė – tai, kad nėra elementaraus muilo tualete rankoms nusiplauti, kai kalbame apie sanitariją. Labai prastai atrodo Vilniaus oro uostas šiuo atveju“, – kalbėjo V. Sinkevičius.

Lietuvos oro uostų atstovas Marius Zelenius sakė, kad skystu muilu dozatoriai nuolat papildomi, tačiau pastaruoju metu jis išnaudojamas kur kas greičiau, tad galbūt darbuotojai nespėjo laiku papildyti.

Trečiadienį V. Sinkevičius turi dalyvauti Europos Komisijos posėdyje, o antradienį taip pat laukia suplanuoti darbai. Jis tikisi Briuselį per Frankfurtą pasiekti antradienį tos pačios valandos reisu, jei ir jis nebus atšauktas. Uždraudus galimybę Lietuvos gyventojams išvykti iš šalies, kelionėms darbo tikslais daromos išimtys.

„Tenka skristi šiuo nelengvu metu. Pralaukus penkias valandas, skrydis buvo atšauktas“, – sakė V. Sinkevičius.

Vokietojos oro bendrovės „Lufthansa“ lėktuvas iš Vilniaus išskristi į Frankfurtą turėjo 15 val. 25 min. Jis buvo atidėtas, o apie 19 val. atšauktas.

Kaip sakė LTOU atstovas Marius Zelenius, orlaivis iš Frankfurto Vilnių pasiekė 14 val. 40 min. Tačiau atgal į Frankfurtą jis išskrido tuščias. Priežasties oro uosto atstovas nepaaiškino.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt