Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.16 15:37

Paskelbus ekstremalią situaciją padaugėjo apsinuodijimų dezinfekciniais skysčiais

LRT.lt 2020.03.16 15:37

Nuo vasario pabaigos, kai šalyje dėl koronaviruso (COVID-19) buvo paskelbta ekstremali situacija, itin padaugėjo apsinuodijimų dezinfekciniais skysčiais, informuoja Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT).

Dezinfekcines priemones būtina naudoti taip, kaip nurodyta jų etiketėse ar informaciniuose lapeliuose, jokiu būdu nereikėtų persistengti dezinfekuojantis ar juo labiau priemonę naudoti ne pagal paskirtį.

VVKT Apsinuodijimų informacijos skyriaus gydytoja toksikologė Laima Gruzdytė nurodo, kad vienas pacientas ligoninėje atsidūrė išgėręs 100 ml skysčio rankoms dezinfekuoti, kitas – atsigėręs į mineralinio vandens butelį perpiltos rankų dezinfekcinės priemonės.

„Viena moteris pasipurškė dezinfekciniu skysčiu skaudančią gerklę, mokykloje vaikams išbėrė dezinfekuojamų rankų odą. Taip pat žmonės skundėsi, kad dėl dezinfekcinių priemonių jaučia akių bei kvėpavimo takų sudirgimą, rankų odos deginimą“, – pasakojo gydytoja.

Gydytojos toksikologės teigimu, neatidėliotina būtinoji pagalba prisikvėpavus dezinfekcinių priemonių – būtų išeiti iš užterštos patalpos, pabūti gryname ore. Atsiradus dusuliui, būklei blogėjant, reikėtų kreiptis į gydymo įstaigą.

Išgėrus dezinfekcinio skysčio, ypač skirto paviršiams valyti, visais atvejais rekomenduojama surasti naudoto produkto pakuotę, kur būtų nurodyta tiksli produkto sudėtis ir pasitarti su VVKT Apsinuodijimo informacijos skyriaus specialistais dėl tolimesnių veiksmų.

Siekiant išvengti apsinuodijimo atvejų, dezinfekcines priemones būtina laikyti nepasiekiamose ar specialiai joms skirtose vietose. Jas būtina naudoti tik pagal paskirti ir būtent taip, kaip parašyta etiketėse ar informaciniuose lapeliuose. Jokiu būdu negalima dezinfekcijai skirtų skysčių perpilti į butelius nuo mineralinio, alaus ar kitokių gėrimų – taip pasielgus rizikuojama juos supainioti ir netyčia gurkštelti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Aivaras Miltenis ir Ričardas Pinikas
Klaipėdos ritmas 23