Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.29 16:50

Prezidentė naują kandidatą į generalinius prokurorus gali pateikti po Seimo rinkimų

ELTA 2015.09.29 16:50

Prezidentė Dalia Grybauskaitė teigia įžvelgianti tam tikrų grupių suinteresuotumą paralyžiuoti prokuratūros veiklą, taip pat sako, kad naują kandidatą į generalinius prokurorus gali pateikti po 2016 metų Seimo rinkimų. „Pažiūrėsiu (kaip elgtis. – ELTA). Skubos nėra. Konstituciškai situacija kol kas gali būti užšaldyta. Jeigu bus kažkoks sprendimas ateityje, jis gali būti iki rinkimų, bet gali būti ir po Seimo rinkimų“, – LRT sakė Niujorke viešinti prezidentė.

Seimas antradienį slaptu balsavimu atmetė Editos Dambrauskienės kandidatūrą į generalinius prokurorus. Vasaros pradžioje parlamentarai nepritarė ir prezidentės siūlymui į šį postą skirti Nerijų Meilutį.

Pasak šalies vadovės, atmesdamas kandidatūras Seimas elgiasi neatsakingai. D. Grybauskaitė pareiškė, kad generalinio prokuroro nebuvimas gali būti „kai kam“ naudingas.

„Aš kalbu apie suinteresuotas grupes, nes kai kuriose oligarchinėse žiniasklaidos priemonėse labai ryškiai matėme atakas prieš konkretų kandidatą (...) Manau, ne vien Seimas balsavo prieš prokurorę, bet ir suinteresuotos grupės“, – kalbėjo prezidentė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi