Lietuvoje

2020.03.16 11:44

Seime – neeilinis Seimo valdybos ir seniūnų pasitarimas: svarbiausias pataisas sieks priimti skubos tvarka

atnaujinta 12.06
Gytis Pankūnas, LRT.lt2020.03.16 11:44

Lietuvos dėl koronaviruso grėsmės paskelbus karantiną, o Vyriausybei pagalbos verslui planą, pirmadienį Seime rengiamas skubus parlamento valdybos ir frakcijų seniūnų pasitarimas, kuriame bus aptartas tolesnis Seimo darbas, LRT.lt patvirtino parlamento vicepirmininkė Rima Baškienė.

„Dabar skubiai visi Seimo valdybos nariai lekiame į Seimą ir 14 valandą turėsime pasitarimą. [...] Jau iš Vyriausybės būsime gavę tą paketą, apie kurį jau pranešta. Įvyko posėdis ir priimti atitinkami sprendimai, bet kai kuriems jų neužtenka vien Vyriausybės nutarimo, reikia ir įstatymų pakeitimų, todėl mes organizuojame darbą taip, kad, pirma, norime apie viską išgirsti ir pranešti visuomenei, o darbas būtų orientuotas į labai atsakingą [...] tik tų įstatymų, kurie susiję su dabartine mūsų situacija ir jos sudėtingumu, priėmimą“, – LRT.lt sakė R. Baškienė.

Seimo pirmininko pirmoji pavaduotoja teigė, kad Vyriausybės priimtus sprendimus dėl pagalbos verslui ekstremalios situacijos dėl koronaviruso metu Seimas ketina įstatymų pataisų forma patvirtinti skubos tvarka, plenarinio posėdžio metu.

„Jau rytoj kai kuriuos įstatymus mes galėsime priimti“, – pažymėjo R. Baškienė.

„Valstietė“ negalėjo atsakyti, ar Seimas Vyriausybės sprendimus dėl pagalbos verslui įstatymų pataisų lygmeniu turės svarstyti ir trečiadienį. Anot R. Baškienės, viskas paaiškės vėliau. Jos teigimu, bus siūloma visų kitų įstatyminių iniciatyvų, kurios nesusijusios su kova su koronaviruso plitimu ir grėsmės padariniais, tiesiog nesvarstyti.

Valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis anksčiau siūlė dviem savaitėms stabdyti visus posėdžius Seime. R. Baškienė, paklausta, ar šis pasiūlymas bus apsvarstytas, pažymėjo, kad politikai, visų pirma, turi priimti svarbiausius sprendimus.

„Šiandien turi padaryti tuos darbus, kuriuos privalome padaryti“, – pažymėjo Seimo pirmininko pirmoji pavaduotoja ir vėliau pridūrė, kad, jei Seimui pavyks per artimiausius kelis posėdžius priimti būtiniausias įstatymo pataisas, prie idėjos stabdyti posėdžius parlamente.

„Jeigu mums pavyks sėkmingai rytoj, trečiadienį priimti įstatymus, taip, mes taip pat tada organizuosimės savo darbą, kad kitus įstatymus mes priiminėsime vėliau, padarant Seimo posėdžių pertrauką“, – tvirtino politikė.

R. Baškienė vis dėlto tikino, kad darbas parlamente dėl paskelbto karantino greičiausiai keisis jau artimiausiu metu.

„Seimas nėra vien tik Seimo nariai. Kad įvyktų Seimo posėdis, reikia daug pagalbos ir iš mūsų kanceliarijos darbuotojų. Saugant juos, mes prašėme ir kanclerės, kad galimai suderintų darbuotojų grafiką, nes, kaip žinote, Seimo kanceliarijoje dirba virš 1000 žmonių. Mes turime būti atsakingi už kiekvieną, kad būtų dirbama, kiek įmanoma, nuotoliniu būdu, kad ne visi būtų būtinai darbe. Reikia racionalaus matymo ir supratimo, kaip organizuoti darbą tokiomis sąlygomis“, – kalbėjo R. Baškienė.

Seimo opozicinės frakcijos bendru laišku kreipėsi į Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį, prašydamos pertvarkyti Seimo darbą taip, kad iš artimiausių savaičių Seimo darbotvarkių (plenarinių, komitetų ir kitų posėdžių) būtų išimti visi klausimai, kurie nėra susiję tiesiogiai su dėl koronaviruso paskelbtos ekstremalios situacijos ir karantino valdymu, bet susitelkta į įstatymus, kurie operatyviai leistų amortizuoti neigiamas pandemijos ir karantino ekonomines pasekmes Lietuvos ūkiui ir gyventojams bei medikų darbo ir socialinėms sąlygoms pagerinti.

„Opozicija Seimo valdybą ragina šiuo metu spręsti ne rutininius ar iš anksčiau į Seimo sesijos darbų programą įtrauktus klausimus, bet imtis svarbiausių priemonių ir įstatymų pakeitimų, reikalingų tinkamai atremti tiek sveikatos, tiek ekonominius koronaviruso ir karantino sukeliamus iššūkius bei problemas“, – teigiama Seimo opozicinių frakcijų pranešime spaudai.

Opozicija akcentuoja būtinybę suplanuoti ir patvirtinti reikiamas išlaidas papildomiems sveikatos priežiūros paslaugų, medicinos priemonių ir vaistų bei kitiems sveikatos sistemos poreikiams finansuoti, numatyti papildomas lėšas medikų, socialinių darbuotojų ir kitų viešojo sektoriaus darbuotojų padidėjusiems krūviams apmokėti bei platesnėms socialinėms garantijoms užtikrinti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.