Lietuvoje

2020.03.16 11:39

Profesorius Kasiulevičius prašo verslo pagalbos medikams: pinigų nereikia, reikia tik priemonių

LRT.lt2020.03.16 11:39

Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto profesorius Vytautas Kasiulevičius feisbuke pasidalino prašymu, skirtu verslo atstovams. Medikas prašo verslo prisidėti prie priemonių pirkimų ligoninėms – nuo respiratorių iki dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatų.

Pateikiame visa įrašo tekstą:

Gerbiami verslininkai, prašau jūsų paramos Lietuvos Respublikai. Pinigų šį kartą nereikia, reikia priemonių.

Artimiausiu metu prireiks daugybės dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatų. Neklauskite kiek. Daug šimtų prie jau esančių 900. Tegu pasako specialistai.

Artimiausiu metu prireiks daugybės FFP3 klasės respiratorių Lietuvos ligoninėms, kurios taps atramos ligoninėmis epidemijos metu. Neklauskite kiek. Lietuva turi tūkstančius, prireiks mažiausiai dešimčių tūkstančių. Ir netgi paprastų medicininių kaukių. Tegu pasako specialistai. Bet nieko nebus per daug.

Artimiausiu metu prireiks daugybės PGR testų. Dešimčių ar net šimtų tūkstančių terpių ir reagentų. Jų irgi nebus per daug. Susisiekite su didžiosiomis šalies ligoninėmis. Jie pasakys tikrus poreikius.

Jeigu turite galimybės pristatyti tai iš bet kurios pasaulio šalies ir padovanoti Lietuvos ligoninėms, tai bus svarbus JŪSŲ indėlis apsaugant mūsų piliečius.

Dovanokit tiesiogiai ligoninėms !!! Ne pinigus, o išvardintas priemones.

LRT.lt primena, kad Lietuvoje pirmadienio rytą užfiksuota 14 koronaviruso atvejų šalyje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.