Lietuvoje

2020.03.16 11:33

Policija: sulaukta 50 pranešimų apie izoliacijos nesilaikančius asmenis

atnaujinta 12.18

Policijos departamentas per parą nuo sekmadienio ryto sulaukė 50 pranešimų apie izoliacijos nesilaikančius asmenis, taip pat gauti pranešimai apie iš gydymo įstaigų pasišalinusius žmones.

Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis BNS sakė, kad policijos pareigūnai į pranešimus reaguoja nuotoliniu būdu, stengiasi susisiekti su žmonėmis, kurie nesilaiko izoliacijos ir žodžiu priminti apie pareigą izoliuotis.

Lietuvoje įsigaliojo karantinas – 7 trumpi patarimai, padedantys išvengti koronaviruso plitimo

Informacija apie savęs neizoliuojančius žmones taip pat yra perduodama nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC).

Pasak NVSC Vilniaus departamento vadovės Rolandos Lingienės, jų departamento pareigūnai gali surašyti administracinio nusižengimo protokolą, taip pat, įvertinę situaciją, pasitelkti policijos pareigūnus ir užtikrinti, kad žmonės laikytųsi nustatytų reikalavimų.

R. Lingienė pabrėžė, kad yra būtinas didesnis visuomenės aktyvumas pastebint ir sudrausminant izoliacijos nesilaikančius žmones.

Savaitgalį taip pat gauti pranešimai apie iš ligoninių Vilniuje, Panevėžyje ir Klaipėdoje dingusius asmenis, kuriems buvo įtartas COVID-19.

Šeštadienį iš Santaros klinkų pasišalino 1988-aisiais gimusi moteris su mažamete, 2016-aisiais gimusia, dukra.

Jos buvo surastos Zarasų rajone ir, nors kategoriškai atsisakė vykti, su palyda pristatytos atgal į gydymo įstaigą.

Taip pat šeštadienį pranešta apie iš Klaipėdos ligoninės pasišalinusį vyrą. Jis buvo surastas ir pristatytas atgal į ligoninę.

Pasak R. Matonio, nei vienam iš ligoninės pabėgusiam asmeniui, COVID-19 kol kas nebuvo patvirtintas.

Panevėžio policija gavo 4 pranešimus dėl grįžusių iš užsienio nesilaikymo saviizoliacijos sąlygų

Panevėžio apskrities vyriausiasis policijos komisariatas informuoja, jog per praėjusią parą gavo 4 pranešimus dėl panevėžiečių nesilaikymo saviizoliacijos sąlygų.

Pasak policijos, sekmadienį, kovo 15 d., 4 panevėžiečiai informavo, jog asmenys, grįžę iš užsienio, nesilaiko karantino ir saviizoliacijos sąlygų.

Panevėžio respublikinės ligoninės direktoriaus pavaduotojas Mindaugas Vaitkus sakė, kad toks elgesys yra neatsakingas.

„Taip žmonės užkrečia vieni kitus. Vienintelis būdas stabdyti koronavirusą yra toks: žmonės turi kuo mažiau tarpusavyje bendrauti. Virusas plinta nuo žmogaus žmogui. Kitaip jis neplinta, tad reikia vengti susibūrimų. Tai yra svarbiausia. Tam reikia saviizoliacijos“, – pabrėžė M. Vaitkus.

Jo žiniomis, šiuo metu Panevėžyje du žmonės laukia tyrimo dėl koronaviruso atsakymo.

Pagal karantino sąlygas, visi, į Lietuvą atvykę iš Kinijos, Honkongo, Irano, Japonijos, Pietų Korėjos, Singapūro, Vokietijos, Prancūzijos, Ispanijos, Italijos, Islandijos, Norvegijos, Švedijos, Austrijos, Danijos, Nyderlandų, Šveicarijos ir Egipto, 14 dienų turi izoliuotis namuose (saviizoliuotis).

Tai privalomas reikalavimas, už kurio nepaisymą gresia atsakomybė.

Naktį iš sekmadienio į pirmadienį Lietuvoje patvirtinti du nauji koronaviruso infekcijos atvejai, bendras patvirtintų atvejų skaičius išaugo iki 14, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Vienas užsikrėtęs asmuo grįžo iš Ispanijos, kitas – iš Vokietijos, jie abu izoliuoti ir gydomi Vilniuje, Santaros klinikose. Beje, 31 metų vyras, kuriam diagnozuotas koronavirusas, gydomas Respublikinėje Panevėžio ligoninėje.

Priminsime, jog pirmadienį visoje Lietuvoje įvestas karantinas. Jo metu su retomis išimtimis užsieniečiams draudžiama atvykti į Lietuvą, uždaromos daugelis parduotuvių, neveikia mokyklos, darželiai ir universitetai.

Visame pasaulyje nuo koronaviruso jau mirė daugiau kaip 6 tūkst. žmonių, daugiausia aukų – Kinijoje ir Italijoje.