Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.29 14:27

Prancūzijoje sulaikytas Lietuvoje registruotas sunkvežimis, vežęs 11 migrantų

BNS 2015.09.29 14:27

Pirmadienį Prancūzijos vakaruose, Puatjė mieste buvo sulaikytas Lietuvoje registruotas sunkvežimis, vežęs 11 migrantų, BNS patvirtino Lietuvos ambasada Paryžiuje.  

„Ambasada susisiekė su Puatjė prefektūra, kuri patvirtino, kad sulaikytas sunkvežimis buvo su lietuviškais numeriais. Jame buvo rasta 11 pabėgėlių. Prokuratūra informavo, kad sunkvežimį preliminariai vairavo ne Lietuvos pilietis, tačiau konkrečios jo pilietybės negalėjo patvirtinti“, – teigiama diplomatinės atstovybės atsakyme, atsiųstame antradienį.

Ambasada teigia susisiekusi su Puatjė teismu, siekdama sužinoti sunkvežimio vairuotojo tapatybę.

Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ yra išplatinusi informaciją vežėjams dėl nelegalių migrantų gabenimo. Rekomendacijose teigiama, kad migrantai sąmoningai slepiasi sunkvežimių, vilkikų ertmėse.

Europą krečia didžiausia migracijos krizė nuo Antrojo pasaulinio karo. Šiemet prie Viduržemio jūros išorinę Europos Sąjungos sieną kirto per pusę milijono migrantų.

Europos Sąjungai nusprendus perskirstyti į Europą atvykstančius karo pabėgėlius daugiausiai iš Sirijos, Eritrėjos ir Irako, Lietuva per artimiausius dvejus metus turės priimti 1105 asmenis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi