Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.16 09:14

Įvedus karantiną, šalyje sutriko kraujo donorystė

BNS 2020.03.16 09:14

Įvedus karantiną, šalyje sutriko kraujo donorystė, skelbia Vilniaus universiteto Santaros klinikos.

Pasak klinikų, norint užtikrinti kraujo poreikį, kasdien jo duoti turi bent 70-100 donorų, o tai padėdavo užtikrinti mobiliosios kraujo donorystės akcijos, jos įvedus karantiną atšauktos.

Todėl donorų prašoma atvykti duoti kraujo į klinikas Santariškėse.

Santaros klinikų Kraujo centro vadovė Lina Kryžauskaitė teigia, kad ligoninėse mažinami planiniai gydymai, tačiau kas dieną atliekamos neatidėliotinos, gyvybę gelbstinčios medicininės procedūros, operacijos, kraujo perpylimai.

Lietuvoje įsigaliojo karantinas – 7 trumpi patarimai, padedantys išvengti koronaviruso plitimo

„ Kraujas reikalingas nuolat. Per dieną būtiniausioms procedūroms mūsų klinikose sunaudojama apie 100-150 kraujo vienetų, o tai reiškia, jog kasdien Kraujo centre turėtų apsilankyti 70-100 kraujo donorų”, – sako Santaros klinikų Kraujo centro vadovė Lina Kryžauskaitė.

Vadovaujantis įvestomis karantino sąlygomis, mobiliosios kraujo donorystės akcijos yra atšaukiamos ir susitelkiama į donorų priėmimą Kraujo centre.

„Santaros klinikose kraujo laukia naujagimiai, moterys gimdyvės, pacientai po kaulų čiulpų ar organų transplantacijų, chirurginių operacijų, po autoavarijų ir kitų nelaimingų atsitikimų. Pacientų gydymas nesustoja, skubiems atvejams karantinas netaikomas. Kreipiamės į Lietuvos žmonės prašydami supratimo ir pagalbos, kurios bet kurią akimirką gali prireikti jums ar jūsų artimiesiems“, – kreipiasi Santaros klinikos.

Klinikos nurodo, jog Kraujo centras dirba be poilsio dienų, užtikrinama, kad pacientai bus priimami saugiai, patalpos yra izoliuotos nuo bendrų klinikos patalpų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi