Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.16 09:08

Grubliauskas piktinasi, kad Klaipėda vis dar negali atlikti tyrimų dėl koronaviruso: tai nelogiškas sprendimas

Gytis Pankūnas, LRT.lt 2020.03.16 09:08

Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas piktinasi, kad Klaipėdos universitetinei ligoninei vis dar neleidžiama atlikti tyrimų dėl koronaviruso, nors gydymo įstaiga turi tam reikalingą įrangą.

Pirmadienį V. Grubliauskas prie Klaipėdos miesto savivaldybės surengtoje spaudos konferencijoje pranešė, kad Klaipėdos universitetinėje ligoninėje hospitalizuoti 29 žmonės, kurie gali sirgti koronavirusu. Anot mero, 24 asmenų mėginiai išsiųsti tirti į Vilnių. V. Grubliauskas priminė, kad uostamiestyje fiksuoti 3 koronaviruso atvejai.

Klaipėdos meras savo ruožtu siuntė žinią sostinei, Vyriausybei, apie tai, kad aprūpinimas visomis kovai su viruso plitimu reikalingomis priemonėmis nevyksta sklandžiai. V. Grubliauskas piktinosi, kad Klaipėdos universitetinei ligoninei vis dar neleidžiama atlikti tyrimų dėl koronaviruso.

„Turbūt aktualiausia situacija išlieka, kalbant apie priemones. Kol kas dar jų trūkumo nėra, tačiau pasakyti, kad ramiai laukiame ateities ir pasiruošę bet kokiam protrūkiui ar proveržiui nėra atsakinga. Todėl naudodamasis proga siunčiu žinią į Vilnių, ministerijai, Nacionalinės visuomenės sveikatos centrui, kad kalbant apie kaukes, pirštines, akinius, šiandien išgyventi galima, bet žvelgiant į perspektyvą vis tik aprūpinimas, nepasakyčiau, kad vyksta labai sklandžiai.

Kol kas vis dar nėra atsakymo dėl galimybės universitetinėje ligoninėje atlikti testavimą, nors, kaip jau seniai informuota, visi reagentai, vis įranga yra paruošta. Tai aš pasakyčiau, kad tai yra visiškai nelogiškas, visiškai nemotyvuotas sprendimas ir pasakymas, kad viskas gali būti atliekama Vilniuje, kad nesusidaro reikiamas (mėginių – LRT.lt) kiekis tam, kad ekonomiškai apsimokėtų daryti Klaipėdai tokiomis sąlygomis, tokiu režimu yra mažų mažiausiai neatsakinga. Bet tikiuosi, kad šiomis dienomis šis klausimas bus išspręstas ir Klaipėdoje bus galima atlikti šituos tyrimus“, – kalbėjo V. Grubliauskas.

Jis, pasakodamas apie pokyčius Klaipėdos miesto savivaldybėje, patikino, kad visoms biudžetinėms įstaigoms duotas pavedimas suteikti galimybę darbuotojams dirbti nuotoliniu būdu. V. Grubliausko teigimu, paslaugos teikiamos tik būtiniausiais atvejais, tačiau siekiama minimalizuoti kontaktų tarp žmonių galimybę.

Prabilo apie galimai padidėsiantį slaugytojų poreikį

Pasak V. Grubliausko, pirmadienį bus organizuojamas visų Klaipėdos gydymo, sveikatos priežiūros įstaigų atstovų susitikimas, kuriame bus aptartas medicinos darbuotojų poreikio klausimas. Uostamiesčio meras neatmetė, kad artimiausiu metu slaugytojų gali prireikti daugiau.

„Kalbu apie slaugytojų, sanitarų tam tikrą rezervą, kurio, tikėtina, gali netrukus prireikti“, – tikino V. Grubliauskas.

Meras pasakojo, kad uostamiestyje dalis darbų, nepaistant paskelbto karantino, nesustos. Pavyzdžiui, anot V. Grubliausko, ir toliau bus remontuojamas Šilutės plentas.

Uostamiesčio meras tikino, kad savaitgalį į Klaipėdą iš Švedijos atvykusio kelto visų keleivių tyrimo dėl koronaviruso rezultatai dar nėra žinomi.

„Keleivių mėginių yra laukiama ir apie 12-13 valandą bus atsakymai“, – teigė V. Grubliauskas.

Jis pridūrė, kad savivaldybė, medikai ketina palaikyti nuolatinį ryšį su keltų operatoriais tam, kad būtų gaunama kuo daugiau informacijos apie galimus užsikrėtimo koronaviruso atvejus keltuose.

V. Grubliauskas pažymėjo, kad negalima uždrausti Lietuvos piliečiams grįžti iš užsienio keltais į Lietuvą. Jo teigimu, humanitarinis koridorius privalo veikti, tačiau kartu pridūrė, kad niekas negali pasinaudoti tuo, kaip numatytos tvarkos spraga.

Darželius pritaikė vaikų priežiūrai

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis tikino, kad savivaldybė jau sutarė su dviem uostamiesčio darželiais – „Puriena“ ir „Atžalynas“ – kad į šiuos būtų priimami vaikai, kuriais rūpinti tėvai dėl darbo neturi galimybės. Anot jo, skaičiuojama, kad į šiuos darželius galėtų patekti apie 460 vaikų.

Tiesa, savivaldybės administracijos direktorius kartu tikino, kad vaikus auginantys žmonės turėtų rinktis galimybę dirbti namuose, likti namuose, jog vaikus prižiūrėtų patys. Pasak G. Neniškio, darželiuose susirgimo koronavirusu rizika yra viena mažiausių, tad žmonės neturėtų baimintis palikti savo vaikus ten.

„Uždaryti visų mūsų įstaigų klientų aptarnavimo centrai. [...] Su visais galima bendrauti telefonu ar elektroniniu paštu“, – pasakojo G. Neniškis.

Anot jo, Vyriausybei paskelbus karantiną šalyje, Klaipėdoje trumpinamas viešojo transporto darbo laikas, viešasis transportas dažniau dezinfekuojamas.

„Prognozuojame, kad dabar turėsime dvigubai mažiau keleivių“, – pažymėjo G. Neniškis.

Pasak jo, šiuo metu Klaipėdoje numatytos apie 50 vietų, kur galėtų būti izoliuoti koronavirusu susirgę žmonės, tai yra tie asmenys, kurie neturi galimybių izoliuotis patys. G. Neniškio teigimu, inforamcija apie šias vietas bus paskelbta vėliau. Jis ragino asmenis, kurie įtaria susirgimą koronavirusu, skambinti telefonu 1808.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi