Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.16 08:46

Surplys apie koronavirusą Lietuvoje: darome viską, kad nepasikartotų Italijos scenarijus

Lietuvoje nuo vidurnakčio įsigaliojo karantinas, o užsikrėtusiųjų skaičius išaugo iki 14. Kaip LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ sakė Visuomenės informavimo grupės dėl koronaviruso vadovas Giedrius Surplys, Lietuvoje imamasi visų priemonių dėl koronaviruso plitimo suvaldymo, kad nepasikartotų Italijos atvejis.

„Tai, kad mes žengiame pirmus žingsnius prieš ligą ir darėme daugiau, nei reikalavo rekomendacijos, tai mums leidžia neturėti vietinio plitimo ir mirčių. Mūsų žmonės grįžta, parveža virusą. (...) Darome viską, kad suvaržytume tą virusą kuo ankstyvesnėje stadijoje, kad išvengtume Italijos vaizdo“, – sako jis.

G. Surplys pabrėžė, kad kol kas Lietuvoje visi koronaviruso atvejai – įvežtiniai.

„Turime dar du įvežtinius atvejus, reiškia, kad Lietuvoje virusas nuo vietinio žmogaus neplinta. (Susirgę – LRT.lt) žmonės yra hospitalizuoti ir daroma viskas, kad jie jaustųsi gerai, o virusas kaip įmanoma labiau būtų kontroliuojamas“, – teigė jis.

Įsigaliojus karantinui pasienyje formuojasi eilės, tačiau, pasak G. Surplio, jos juda. Svarbiausia, kad pasienyje renkami asmenų kontaktai.

„Visi, kas išvyksta iš Lietuvos, mes turime jų duomenis, visi kurie grįžta į Lietuvą su parašu įleidžiami izoliuotis ir tas parašas reiškia, kad, jei jie nesilaikytų karantino sąlygų, jiems gresia atsakomybė“, – tikina jis.

Pats G. Surplys dirbs iš namų dėl to, kad du jo mažamečiai vaikai serga.

„Nepersistenkime šiandien su uolumu. Jei turime savo aplinkoje žmonių su ligos požymiais, likime namie, tai nebūtinai turi būti koronavirusas, bet tai gali būti gripas, bet dėl to nereikia, kad tie virusai sklistų tarp mūsų ir gadintų nuotaiką ir keltų papildomą įsiaudrinimą. Ramiai dirbame nuotoliniu būdu, turime išlaikyti šį iššūkį, bet jis mus padarys tik stipresnius“, – teigia jis.

Lietuvoje koronavirusu sergančių asmenų būklė nėra bloga: „žmonės turi temperatūros, turi kitų požymių, pavyzdžiui, kosti.“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

TS-LKD kandidatas Audrius Petrošius su bendražygiais laukia rinkimų rezultatų
Klaipėdos ritmas