Lietuvoje

2020.03.16 12:49

Lietuvos didmiesčiai tariasi su apgyvendinimo įstaigomis dėl karantinavimo galimybių

Lietuvoje įvedus karantiną, šalies didmiesčiai tariasi su apgyvendinimo įstaigomis dėl karantinavimo jose galimybių.

Vilniuje kai kurios jų teigia paslaugas suteiksiančios nemokamai, Kaunas kol kas naudosis savivaldybės patalpomis, o Klaipėdos miestas pripažįsta, kad dalį verslo teko įkalbinėti.

Vilniuje – šimtas pasiūlymų

Vilniaus savivaldybė sulaukė pasiūlymo iš viešbučio „Urbihop“ ir dar beveik šimto įvairių asmenų pasiūlymų.

„VIešbutis „Urbihop“ pasiūlė visą jį imti nemokamai. Esame sulaukę ir dar beveik šimto pasiūlymų iš įvairių fizinių ir juridinių asmenų – apgyvendinimo paslaugų teikėjų, butų, namukų. (...) Yra pačių įdomiausių, ir tie, kas turi „Airbnb“, irgi parašė“, – BNS sakė savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis.

Anot jo, stengiamasi užtikrinti kuo didesnes galimybes, jog esant poreikiui, būtų galima jomis naudotis.

„Kai veiki kartu su verslu, o nesistengi padaryti visko vienas kaip valdžios atstovas, tai tikrai nėra problemų – žmonės nusiteikę, mato situaciją ir siūlo pagalbą kaip tik gali. Čia visiems turėtų būti pamoka, kad su verslu bendrauti reikia“, – teigė administracijos vadovas.

„Urbihop“ savininkės „Darnu Group“ komunikacijos vadovė Olga Malaškevičienė BNS informavo, jog viešbutyje yra 175 vietos.

Kaunas nori patalpų viename komplekse

Kauno miestas teigia sulaukęs pagalbos siūlymų iš viešbučių ir kitų apgyvendinimo įstaigų karantinuoti žmones, tačiau kol kas sprendimai nepriimti ir savivaldybė naudoja savo išteklius.

„Yra keletas viešbučių tinkliukų, kurie pasirengę suteikti, jeigu prireiktų, patalpas. Bet kol kas miestas remiasi savo turimomis. (...) Turime 30 vietų, patalpų. (...) Mes labiau linkę žiūrėti į viešbučius, motelius, kurių visos gyvenamosios patalpos yra viename komplekse, negalime žiūrėti į atskirus apartamentus, išsidėsčiusius po visą miestą“, – BNS pirmadienį sakė Kauno mero patarėjas ryšiams su visuomene Tomas Jarusevičius.

Pasak jo, pagalbą siūlė ir smulkaus verslo atstovai, turintys apartamentus senamiestyje, taip pat ir klinika „Nordclinic“.

„Kol kas sprendimai nepriimti, bet jie bus svarstomi artimiausiu metu“, – pridūrė. T. Jarusevičius.

Kaune veikianti plastinės chirurgijos ir dermatologijos klinika „Nordclinic” pirmadienį pranešė turinti tris intensyvios terapijos palatas, kuriose gali priimti ligonius, jeigu susidarytų trūkumas valstybiniame sektoriuje. Be to, čia veikia ir 14 palatų (20 lovų), kurias, esant poreikiui, klinika pasiruošusi suteikti ligonių izoliacijai.

Klinika teigė galinti suteikti ir tris šiuo metu Kaune esančius plaučių ventiliavimo aparatus.

Klaipėdoje kai kuriuos teko įkalbinėti

Klaipėdos savivaldybė susitarė su penkiomis apgyvendinimo įstaigomis, kurios iš viso gali pasiūlyti 170 vietų. Pasak savivaldybės administracijos vadovo Gintaro Neniškio, dar planuojama surasti 30 vietų, kad pirmam etapui būtų 200 karantinavimo vietų rezervas.

„Dabartiniu metu planuojame turėti 200 vietų, nes yra ir šeimyninių, ir vieno, ir dviejų vietų. Jei šeima izoliuotųsi, būtų vienas variantas, jei atskiras asmuo, tai kitas variantas. Manome, kad tokio rezervo pirmam etapui turėtų pakakti. Jei matysim, kad poreikis auga, užsakymus tęsime“, – BNS sakė G. Neniškis.

Anot jo, iki sekmadienio nė viena įstaiga nesutiko teikti šių paslaugų, jas teko įtikinėti, tačiau pirmadienį, situacija pasikeitė, atsirado savanorių.

„Iki sekmadienio nė vienas nebuvo sutikęs, reikėjo fiziškai važinėti, kalbėti, bendrauti, įtikinėti, o šiandien pasipylė savanoriai. Labai smagu, nes savanoriškai visada geriau“, – teigė miesto administracijos vadovas.

Už paslaugas įtaigoms bus sumokama, o jos perkamos viešųjų pirkimų būdu. Savivaldybė šiuo metu tam numatė 40 tūkst. eurų, kuriuos vėliau turėtų kompensuoti Vyriausybė.