Lietuvoje

2020.03.15 23:21

Nausėda po pokalbio su Lenkijos prezidentu: lietuviai bus praleisti per šalies sieną

atnaujinta 09.08
LRT.lt, BNS 2020.03.15 23:21

Sekmadienio vakarą prezidentas Gitanas Nausėda paskelbė, kad jį Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda patikino, kad Lietuvos piliečiai bus praleisti per Lenkijos sieną,

„Ką tik telefonu kalbėjau su Lenkijos prezidentu Andrzejumi Duda. Jis pažadėjo, kad Lenkija praleis Lietuvos piliečius, siekiančius traukiniu, automobiliais ir autobusais grįžti į Tėvynę. Jau rytoj per Vokietijos-Lenkijos sieną su konvojumi turėtų pajudėti užsiregistravę lietuviai. Jų šiuo metu, Užsienio reikalų ministerijos duomenimis, yra mažiausiai 124“, – rašo jis.

Kaip skelbia prezidentas, sugrįžę lietuviai turės tikrintis sveikatą.

Užsienio reikalų ministerija prašė skubiai registruotis lietuvos piliečiams, kurie yra Vokietijos–Lenkijos pasienyje, ar netoli jo.

Dabar registracija nutraukiama, pranešė Užsienio reikalų ministerija.

Kaip jau buvo skelbta anksčiau, sekmadienio vakarą jau buvo įsileista pirmoji grupė lietuvių į Lenkijos terotoriją iš Vokietijos. Premjeras Saulius Skvernelis skelbė, kad dar 30–35 asmenų grupė bus parskraidinta iš Berlyno pirmadienį.

Lenkija sienas užsieniečiams uždarė nuo sekmadienio vidurnakčio. Lietuva tą patį ketina padaryti pirmadienio vidurnaktį, tačiau žada leisti humanitarinį koridorių į savo šalis norintiems grįžti latviams ir estams.

Taip pat skaitykite

Lietuvoje įsigaliojo karantinas – 7 trumpi patarimai, padedantys išvengti koronaviruso plitimo