Lietuvoje

2020.03.15 21:23

Dėl koronaviruso grėsmės sekmadienio mišios Lietuvoje vyko pustuštėse bažnyčiose

Augustas Stankevičius, BNS2020.03.15 21:23

Dėl koronaviruso grėsmės sekmadienio mišios Lietuvoje vyko pustuštėse bažnyčiose, teigia BNS kalbinti dvasininkai.

Utenos Kristaus Žengimo į dangų bažnyčios klebonas Kęstutis Palepšys sakė, kad įprastai sekmadienį į rytines mišias susirenka maždaug 300 žmonių, šįkart jų buvo apie 30.

„Pastebėjau, kad sveiko proto žvilgsnis tikrai yra – girdi tuos perspėjimus, stebėjausi, kad sąmoningai žmonės pažiūrėjo į situaciją“, – BNS sakė kunigas.

Anot jo, į mišias rinkosi daugiau jauni ir vidutinio amžiaus žmonės.

„Pačio vyriausio amžiaus žmonės kažkaip nekrito į akis. (...) Nelabai aš kreipiu dėmesį, sunku pasakyti, bet buvo įvairių amžiaus grupių žmonių“, – kalbėjo K. Palepšys.

Kunigo teigimu, parapijiečiai laikėsi saugaus atstumo – kas antrame suole sėdėjo po vieną, tačiau komuniją į rankas priėmė tik dalis tikinčiųjų.

Panaši situacija ir Vilniuje, Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) bažnyčioje. Jos parapijietė Sigita Baltaduonė sako, kad tiek į rytines, tiek į vakarines pamaldas rinkosi vos kelios dešimtys tikinčiųjų, kai įprastai bažnyčia būna pilnutėlė,

„Žmonių buvo nedaug – nei senukų, nei vaikų nebuvo. Žmonės laikėsi visų rekomendacijų ir sėdėjo mažiausiai penkių metrų atstumu vienas nuo kito“, – BNS sakė S. Baltaduonė.

Lietuvoje įsigaliojo karantinas – 7 trumpi patarimai, padedantys išvengti koronaviruso plitimo

„Buvo liūdnas vaizdas, nes buvo visiškai tušti suolai, žmonės išsibarstę po visą bažnyčią“, – pridūrė ji.

Kaip teigia parapijietė, ateidami į bažnyčią žmonės turėjo galimybę pasinaudoti dezinfekciniu skysčiu, pastatytu prie įėjimo į maldos namus, o komunija buvo dalijama į rankas.

Kauno Šv. Kryžiaus (Karmelitų) bažnyčios klebonas Valdas Paura teigia, kad ir jam rytines mišias teko aukoti gerokai mažesnei grupei tikinčiųjų – įprastai į pamaldas susirenka nuo 100 iki 150 žmonių, šįkart jų buvo apie trečdalį.

„Toks metas, kai žmonių, ypač vyresniųjų, beveik nebuvo – maždaug trečdalis tik susirinko“, – BNS teigė kunigas.

„Matot, susirinko pagrinde jaunesni žmonės, kurie atsparesni visiems dalykams“, – pridūrė jis.

Kaip teigia V. Paura, komuniją visi tikintieji priėmė įprastiniu būdu – į burną.

Vyriausybei nuo pirmadienio Lietuvoje skelbiant karantiną, Lietuvos katalikų bažnyčios vyskupai, laikydamiesi rekomendacijų, nuo kitos savaitės atšaukia visas viešas pamaldas.

Pasak jų, bažnyčios ir toliau „lieka atviros privačiai maldai“ bei būtiniausiems asmeniniams tikinčiųjų patarnavimams – laidotuvės, krikštai ar kiti sakramentai toliau bus teikiami, tačiau dalyvaujant tik artimiausiems šeimos nariams.

Vyskupai rekomenduoja tikintiesiems daugiau atsidėti maldai namuose, šeimoje, ir Gavėnios laikotarpiu melstis „už sergančiuosius bei kenčiančius“.