Lietuvoje

2020.03.15 20:33

Lenkija įleido grupę lietuvių, strigusių ties Vokietijos siena, kiti bus parskraidinti

Vaidotas Beniušis, BNS 2020.03.15 20:33

Lenkija sekmadienio vakarą ties Vokietijos siena įleido grupę lietuvių, kad jie galėtų grįžti į Lietuvą, pranešė diplomatai. Premjeras Saulius Skvernelis skelbia, kad pirmadienį vakare „Spartan“ lėktuvu bus parskraidinti lietuviai iš Vokietijos

„Užsienio reikalų ministerijos žiniomis, aštuoni lietuviai perėjo sieną. Ambasada pasirūpino transportu jiems grįžti į Lietuvą“, – BNS sakė užsienio reikalų ministro atstovė žiniasklaidai Rasa Jakilaitienė.

S. Skvernelis rašo, kad pirmadienį iš Berlyno bus parskraidinti 30–35 lietuviai.

Premjero patarėjas Tomas Beržinskas vėliau BNS patikslino, kad Lenkija sutiko leisti konvojui registruotis ir individualius lengvuosius automobilius.

Grupė į Lietuvą siekiančių grįžti žmonių pasienyje įstrigo, kai Lenkija uždarė sienas užsieniečiams dėl koronaviruso plitimo.

Lietuva prašė Lenkijos laikinai praleisti į tėvynę norinčius grįžti lietuvius per šalies teritoriją vadinamuoju humanitariniu koridoriumi.

Lenkija sienas užsieniečiams uždarė nuo sekmadienio vidurnakčio. Lietuva tą patį ketina padaryti ateinantį vidurnaktį, tačiau žada leisti humanitarinį koridorių į savo šalis norintiems grįžti latviams ir estams.