Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.15 17:47

Sveikatos apsaugos ministerija pareigūnams išdalino 5,5 tūkst. respiratorių, didžioji dalis – policijai

LRT.lt 2020.03.15 17:47

Policijos pareigūnams, ugniagesiams gelbėtojams, taip pat besirūpinantiems socialine žmonių gerove bei Kalėjimų departamento darbuotojams iš aktyvuoto Valstybės saugos civilinių priemonių rezervo skirta daugiau nei pusšešto tūkstančio respiratorių. Šios asmens apsaugos priemonės įstaigas pasieks artimiausiu metu, skelbia Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Tokį sprendimą vakar pasirašė valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Ministro teigimu, didžiausias dėmesys, kalbant apie apsaugos priemones, neabejotinai skiriamas medikų, kurie šioje kovoje su viruso plitimu yra patys svarbiausi, aprūpinimui.

„Visi šių įstaigų darbuotojai vienaip ar kitaip yra atsakingi už mūsų saugumą ir gerovę. Tad privalome užtikrinti, kad savo funkcijas – ar tai būtų kažkokios socialinės paslaugos į namus, ar policijos pareigūnų, ugniagesių atliekamas darbas – žmonės galėtų atlikti saugiai. Tai mūsų prioritetas“, – sako ministras A. Veryga.

Policijos departamentui skirta 4200 respiratorių, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui – 1000, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai bei Kalėjimų departamentui – po 200.

„Visi šių įstaigų darbuotojai yra atsakingi už mūsų saugumą ir gerovę. Tad privalome užtikrinti, kad savo funkcijas – ar tai būtų kažkokios socialinės paslaugos į namus, ar policijos pareigūnų, ugniagesių atliekamas darbas – žmonės galėtų atlikti saugiai. Tai mūsų prioritetas!“, - ministras pridūrė asmeninėje „Facebook“ paskyroje.

SAM primena, kad, atsižvelgiant į situaciją dėl koronaviruso plitimo, Vyriausybė neeiliniame posėdyje vakar nutarė paskelbti karantiną visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje. Karantino režimo trukmė – nuo kovo 16 d. 00 val. iki kovo 30 d. 24 val. Koronaviruso karštoji linija – 1808.

LRT.lt primena, kad medikai skundžiasi dėl apsaugos priemonių dėl koronaviruso trūkumo. Poliklinikos, kur taip pat ateina karščiuojantys žmonės, respiratorių neturi. Vilniaus universitetinė – Lazdynų ligoninė – ateityje svarsto pati siūtis chalatus ir kaukes.

A. Veryga sekmadienį sakė, kad šiuo metu turimas apsaugos priemonių rezervas yra baigtinis, apsauginių priemonių turėtų užtekti 3 mėnesiams, bet jei bus masiškas antplūdis – rezervas gali pasibaigti ir per savaitę. Ministras patikino, kad nuolat yra deramasi su tiekėjais dėl rezervo papildymo apsaugos priemonėmis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi