Lietuvoje

2020.03.15 17:06

Nausėda prašė Dudos padėti lietuviams per Lenkiją grįžti namo

BNS2020.03.15 17:06

Prezidentas Gitanas Nausėda sekmadienį kalbėjo su Lenkijos prezidentu Andrzejumi Duda dėl galimybės lietuviams per Lenkiją grįžti namo.

Paskambinęs kaimyninės šalies vadovui Lietuvos vadovas atkreipė dėmesį į sudėtingą situaciją prie Vokietijos ir Lenkijos sienos, kur, nepaisant ankstesnių susitarimų, pastarosiomis dienomis kilo kliūčių laisvam grįžtančių Lietuvos piliečių judėjimui.

„Prezidentas Gitanas Nausėda paprašė, kad Lenkijos valdžios institucijos palaikytų tinkamą numatyto tranzito koridoriaus funkcionavimą ir suteiktų visą reikalingą informaciją keliaujantiems Lietuvos piliečiams, o taip pat trijų Baltijos šalių rinką aprūpinančių krovininių automobilių vairuotojams“, – teigiama Prezidentūros pranešime.

Šalies vadovas pabrėžė, kad Lietuva sudaro galimybes Latvijos ir Estijos piliečiams netrukdomai grįžti į savo šalis.

Sekmadienį pranešta, kad dešimt Lietuvos piliečių vežantis „Ecolines“ autobusas iš Vokietijos nebuvo praleistas pro Slubicės pasienio punktą Lenkijos ir Vokietijos pasienyje.

G. Nausėda taip pat informavo A. Dudą, kad šeštadienį raštu kreipėsi į Europos Vadovų Tarybos pirmininką Charles‘į Michelį ir Europos Komisijos pirmininkę Ursulą von der Leyen, ragindamas ES institucijas su ES sveikatos ir vidaus reikalų ministrais ieškoti bendrų sprendimų, kaip spręsti ES piliečių grįžimo į savo šalis klausimus, taip pat kuo skubiau aptarti susidariusią situaciją Europos Vadovų Tarybos posėdyje.

G. Nausėda sekmadienį telefonu kalbėjo ir su Latvijos kolega Egilu Levitu. Lietuvos prezidentas patikino, kad Lietuva sudarys sąlygas Latvijos ir Estijos piliečiams grįžti į gimtąsias šalis.

Jis taip pat atkreipė pašnekovo dėmesį į Baltijos šalių bendrą poreikį užtikrinti nuolatinį apsikeitimą informacija su Lenkijos kolegomis prekių, paslaugų ir žmonių tranzito per Lenkijos teritoriją klausimu.

Prezidentūros teigimu, kitos savaitės pradžioje planuojama Lietuvos, Latvijos ir Estijos prezidentų vaizdo konferencija dėl atsako į COVID-19 pandemiją ir su tuo susijusių iššūkių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.