Lietuvoje

2020.03.15 16:07

Viešas šeimos gydytojų ir slaugytojų laiškas: konsultacijas vykdys tik telefonu

LRT.lt2020.03.15 16:07

Paskelbus karantiną Lietuvoje, pirminės sveikatos priežiūros centrai, šeimos gydytojai ir slaugytojai išplatino viešą laišką – keičiasi jų darbo metodai. Įsigaliojant šalyje karantinui dėl koronaviruso šalies gydytojai bei slaugytojai ragina gyventojus likti namuose ir su gydymo įstaigomis bendrauti telefonu. 

Pagrindiniai pokyčiai

· Konsultacijos su šeimos gydytojais ir slaugytojomis bus vykdomos nuotoliniu būdu – per telefonines konsultacijas. Tik su šeimos gydytojo leidimu bus galima atvykti į pirmines paslaugas teikiančią įstaigą. Gydytojas ar slaugytoja dėl būtino vizito į įstaigą asmeniui perskambins ir kartu bus sprendžiama dėl tolimesnių veiksmų.

· Registruotis galima tik gydytojo nuotolinei konsultacijai.

· Nuolat vartojamų vaistų receptai ir medicinos priemonės bus pratęsiamos nuotoliniu būdu.

· Nedarbingumo pažymėjimai dėl karantino, traumos ar ligos bus išduodami nuotoliniu būdu.

· Profilaktinės sveikatos patikros atidedamos.

Taip pat skaitykite

· Dėl planinių skiepijimų būtina visų pirma susisiekti su šeimos gydytoju.

· Laboratoriniai tyrimai bus atliekami tik šeimos gydytojo sprendimu ir tik tiems, kam būtina.

· Planinės gydytojų specialistų konsultacijos atidedamos arba organizuojamos nuotoliniu būdu. Tik su gydytojo leidimu ir konkrečiu nustatytu laiku bus galima atvykti į įstaigą.

· Planinės operacijos atidedamos.

„Norime nuraminti, kad šeimos gydytojai ir slaugytojos suteiks visą Jums reikalinga pagalbą ir užtikrins reikalingas paslaugas jūsų tęstinei jūsų sveikatos priežiūrai. Dėl Jūsų pačių saugumo skatiname likti namuose“, – rašoma viešame medikų kriepimęsi.

Lietuvoje iki sekmadienio pietų buvo nustatyta 12 koronaviruso atvejų.

Šeštadienį Lietuvos Vyriausybė paskelbė, kad nuo kovo 16 d. 00:00 dėl koronaviruso grėsmės visoje šalyje bus įvestas karantinas.

Dėl karantino draudžiama užsieniečiams atvykti į Lietuvą, išskyrus specialius atvejus. Draudžiama Lietuvos piliečiams išvykti iš Lietuvos, išskyrus ypatingus atvejus.

Taip pat draudžiamas kultūros, laisvalaikio, pramogų, sporto įstaigų lankymas ir fizinis lankytojų aptarnavimas. Draudžiama veikla vaikų, žmonių su negalia ir pagyvenusių žmonių dienos ir užimtumo centruose. Draudžiama parduotuvių veikla išskyrus maiso parduotuves bei vaistines.

Draudžiamas kalinių bei pacientų ligoninėse lankymas. Draudžiami visi atvirose ir uždarose erdvėse organizuojami renginiai bei susibūrimai.

Taip pat yra pritaikyti apribojimai viešajam transportui, sveikatos ir reabilitacijos paslaugų teikimas tam tikrais atvejais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt