Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.15 15:43

Rietave gali būti daugiau infekuotųjų: koronavirusu užsikrėtęs jaunuolis pramogavo vandens parke, lankėsi pas vietinius medikus

„Atostogų parkas“ kreipiasi į lankytojus, buvusius kovo 10-12 dienomis; atnaujinta 21.22

Sveikatos apsaugos ministerija sekmadienį pranešė, kad Lietuvoje patvirtinti dar trys nauji koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejai. Vienas jų – Rietavo gyventojas iš Danijos, kuris grįžęs į Lietuvą pramogavo vandens parke, lankėsi pas Rietavo medikus.

„Nustatytas 25 metų jaunuoliui, kuris grįžo iš Danijos. Įdomu tai, kad jaunuolis dirbo kartu su asmeniu, kuris jau hospitalizuotas pas mus, paguldytas irgi sergantis“, – sakė Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausiasis gydytojas Vinsas Janušonis.

Anot mediko, jaunuolis kovo 9 dieną taip pat grįžo iš Danijos. Jo būklė šiuo metu yra patenkinama.

„Būklė yra vidutinė sunkumo, patenkinama“, – sakė V. Janušonis.

Socialinėje erdvėje Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas pasidalino informacija, kad koronavirusu užsikrėtęs jaunuolis yra iš Rietavo.

Rietavo meras Antanas Černeckis portalui LRT.lt sakė, kad į Klaipėdą iš Rietavo atvežtas koronavirusu užsikrėtęs jaunuolis galėjo užkrėsti ir daugiau žmonių. Iš Danijos grįžęs vaikinas karantino nesilaikė, pramogavo vandens parke, lankėsi poliklinikoje.

Grįžęs iš Danijos vaikinas kreipėsi bendruoju pagalbos telefonu 112, tačiau jam buvo pasakyta, kad jis koronaviruso požymių neturi. Kadangi Danija nebuvo tuo metu įtraukta į koronaviruso rizikos šalių sąrašą, vyras nejautė poreikio izoliuotis.

„Jis buvo į „Atostogų parką“ išvažiavęs su šeima, ir vaikai buvo. Buvo lauko baseinuose ir paskui grįžęs galvojo, kad jam čia ta temperatūra pakilo nuo peršalimo“, – sakė Rietavo meras.

Su jaunuoliu atostogavę asmenys yra izoliuoti ir stebimi, jie yra perspėti apie koronaviruso riziką, suteikta informacija, kaip elgtis, jei blogėtų sveikata.

Kai vyras sužinojo, kad jo draugas, su kuriuo jis Danijoje dirbo bare, yra užsikrėtęs COVID-19 ir yra paguldytas į ligoninę, tada jis dar kartą kreipėsi ir jį greitosios medicinos pagalbos brigada išsivežė. Atlikus testą paaiškėjo, kad jaunuolis yra užsikrėtęs koronavirusu.

A. Černeckis nesiryžo spėlioti, kiek dar Rietave gali būti koronavirusu užsikrėtusių žmonių.

„Sunku pasakyti, kiek čia buvo. Tiesiog reikia laukti, nes lankėsi ir poliklinikoje čia Rietave, tyrėsi, ėmė kraują. Gydytoja bendravo, sesutė, kuri ėmė kraują, bendravo. O daugiau kiek jis ten kontaktavo – kas čia gali pasakyti? Yra ratas žmonių. Pavojus yra nemažas“, – sakė A. Černeckis.

Specialių apsaugos priemonių Rietave imtis neketinama – pakanka tų draudimų, kurie galios visoje šalyje dėl įvedamo karantino.

„Ypatingų priemonių daugiau nebepriimsi. Vaikai mokyklų nelanko, darželiai uždaryti, viskas yra uždaryta. Informacija yra bendra, su artimaisiais peršnekėta, rytoj dar rinksimės ir tarsimės, bet čia daugiau stebuklų nebepadarysi“, – komentavo Rietavo meras.

„Atostogų parkas“ prašo buvusių lankytojų stebėti savo sveikatą

„Atostogų parko“ pateiktame pranešime spaudai skelbiama, kad nuo kovo 13 dienos Vandens ir pirčių erdvėje buvo teikiamos tik gydomosios procedūros – lankytojai į baseinus ir pirtis įleidžiami nebuvo.

Yra nukelti ar atšaukti visi planuoti renginiai, atvykusiems viešbučio svečiams nemokamai suteikiama gydytojo konsultacija, matuojama kūno temperatūra ir nemokamai suteikiami gydomosios haloterapijos (druskų kambario) seansai.

„Raginame visus lankytojus, kurie lankėsi sveikatinimo ir gydymo komplekse „Atostogų parkas“ nuo kovo 10 iki kovo 12 dienos stebėti savo ir artimųjų sveikatos būklę, laikytis Vyriausybės rekomenduojamos saviizoliacijos ir saugoti aplinkinius“ – prašo parko administracija.

„Atostogų parko“ darbuotojams, galimai turėjusiems kontaktą su sergančiuoju, bus suteiktas nedarbingumas ir sudarytos sąlygos būtinai saviizoliacijai.

Nuo kovo 16 dienos vidurnakčio „Atostogų parkas“ laikinai sustabdo savo veiklą iki Vyriausybės paskelbto karantino pabaigos. Šiuo laikotarpiu numatyta išleisti vandenį iš visų vidaus ir lauko baseinų, atlikti sustiprintą visų „Atostogų parko“ patalpų dezinfekciją.

Jei Vyriausybės sprendimu būtų nutarta karantiną pratęsti, „Atostogų parko“ taip pat numato pratęsti laikinųjų prevencinių priemonių taikymą.

Iš kelto į medikų rankas pateko 15 žmonių, į Klaipėdą atplaukia dar vienas keltas

Sveikatos apsaugos ministerija sekmadienį pranešė, kad Lietuvoje patvirtinti dar trys nauji koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejai. Visi trys asmenys – neseniai grįžę iš užsienio.

Du gydomi Vilniuje, Santaros klinikose, vienas – Klaipėdos universitetinėje ligoninėje. Būtent apie šį atvejį Klaipėdoje surengta trumpoji spaudos konferencija.

Sekmadienį į ligoninę dėl koronaviruso grėsmės keltu iš Švedijos į Klaipėdą pristatyti bent 9 asmenys. Anot V. Janušonio, naujausios žiniomis, papildomai iš to paties kelto į Klaipėdos ligoninę vežami dar 6 žmonės.

„Tai būtų jau 15 žmonių, be to, gavome signalų iš kito kelto, kad ten taip pat yra karščiuojančių žmonių. Keltas dar nepriplaukęs Klaipėdos“, – sakė V. Janušonis.

Iš kelto į medikų rankas patekę visi asmenys karščiuoja, jų būklės vidutinės arba nesunkios. Jų tyrimai jau paimti, greitu metu jie bus siunčiami į Vilnių dėl koronaviruso tyrimo.

LRT.lt primena, kad nustačius šiuos naujus užsikrėtimus, Lietuvoje iš viso patvirtinta 12 COVID-19 atvejų. Visi iki šiol infekcijos atvejai – įvežtiniai.

Pirmoji pacientė jau pasveikusi ir šeštadienį išleista namo. Siekiant sulėtinti koronaviruso plitimą, Vyriausybė nuo pirmadienio paskelbė karantiną visoje Lietuvos teritorijoje.

Klaipėdos meras kritikuoja Verygą dėl ryžto stokos

Miesto meras Vytautas Grubliauskas, kurio vadovaujamame mieste nustatytas dar vienas koronaviruso atvejis, piktinasi, kad atlikti koronaviruso tyrimus negali Klaipėdos universitetinė ligoninė, o testai siunčiami į sostinę.

„Vis dar protu nesuvokiu, kad mūsų KUL neleidžiama tuos testus atlikinėti vietoje ir manau, kad šis delsimas jau nebe tai, kad erzina, bet jau įgauna gerokai rimtesnio vertinimo nusipelnančios situacijos“, – rašo meras.

Miesto vadovas, dėl tokios situacijos kritikos strėles nukreipė į sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą.

V. Grubliauskas rašo, kad šis politikas jau turėtų imtis gerokai ryžtingesnių sprendimų, kuriuos žada kone savaitę.

„Ministre A. Veryga, su visa derama pagarba – gal jau pagaliau laikas ryžtingiems ir būtiniems sprendimams, apie kuriuos kalbama jau visa savaitė?“ – piktinasi V. Grubliauskas.

Mero teigimu, kad ir kaip sudėtinga situacija, bet tikrai nėra jokio pagrindo panikai ar baimei.

„Supraskime – šiandien gydytojai, būdami priešakinėse kovos su koronavirusu pozicijose dirba maksimaliomis apsukomis, esant dideliam psichologiniam spaudimui ir išskirtinai dideliais krūviais, gerbkime jų darbą ir svarbiausia suvokime vieną itin svarbią taisyklę – baisiau už pandemiją yra infodemija, todėl susilaikykime nuo nepagrįstų įtarinėjimų, kaltinimų, nepatikrintos informacijos skleidimo – tai tik didina ir taip nemažą įtampą visuomenėje. Išlikime ramūs ir susikaupę bei sekime oficialiąją informaciją ir padėkime vieni kitiems visais atvejais“, – klaipėdiečius drąsino miesto vadovas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi