Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.15 12:55

Medikai apie koronaviruso atvejį Panevėžyje: žmogus pašalinių kontaktų neturėjo, jo būklė gera

vyro šeima simptomų kol kas neturi
Šarūnas Nekrošius, LRT.lt 2020.03.15 12:55

Vėlų šeštadienio vakarą devintas koronaviruso atvejis Lietuvoje nustatytas Panevėžyje. Medikų teigimu, šiuo metu vyras yra gydymo įstaigoje, jo būklė gera, o šeimos nariai kol kas jokių simptomų neturi ir izoliavosi namuose.

Vyras, kuris neseniai grįžo iš Nyderlandų, šiuo metu gydomas Respublikinėje Panevėžio ligoninėje.

Sekmadienį Respublikinė Panevėžio ligoninės atstovai atskleidė, kad vyro būklė šiuo metu gera, jei ne specifinis virusas, jis galėtų gydymą tęsti namuose.

Medikų teigimu, iš Nyderlandų grįžęs vyras jautėsi gerai, o prastai pasijuto jau namuose.

Gyrė paciento sąmoningumą ir situacijos kontroliavimą

Panevėžio medikai gyrė sunegalavusio paciento sąmoningumą ir pilietiškumą. Vyras pasistengė, kad kontaktų, pajutus įtartinus simptomus, būtų buvę kuo mažiau, į gydymo įstaigą nevyko, kontaktavo telefonu ir medikus išsikvietė į namus.

Lietuvoje įsigaliojo karantinas – 7 trumpi patarimai, padedantys išvengti koronaviruso plitimo

Tai, pasak medikų, optimalūs žingsniai, pajutus koronaviruso simptomus.

„Žmogus yra sąmoningas ir gerai informuotas. Niekur nevaikščiojo, su pašaliniais nekontaktavo. Izoliavosi namuose su šeima ir kreipėsi 112 telefonu ir buvo atvežtas į mūsų ligoninę, kur buvo stacionarizuotas izoliuotoje patalpoje“, – sakė Respublikinės Panevėžio ligoninės vadovas A. Skorupskas.

Anot vadovo, vyro būklė gera, jokių problemų neturi.

„37.2 temperatūra šiuo metu, žvalus žmogus, kaulų nelaužo. Jei tai būtų ne koronavirusas, vyras būtų namuose“, – sakė Panevėžio ligoninės direktorius.

Pasak jų, šeimos nariai, su kuriais vyras gyveno yra žinomi, kontaktai turimi, jie simptomų neturi.

„Mes lauksime, kol jis pasveiks, vėliau atliksime kontrolinius testus, ir išleisime gydytis, jei situacija bus gera, gydytis į namus“, – teigė A. Skorupskas.

Vyras prastai pasijuto pajutęs karščiavimą, jo temperatūra pakilo iki 39 laipsnių, kas iš pažiūros rodytų standartinius gripo simptomus, tačiau vyras, kuris turėjo nemažai informacijos apie plintantį koronavirusą ir lankęsis Nyderlanduose, pagalvojo, kad gali būti ir ši infekcija.

„Jis pakankamai gerai sureagavo, ėmėsi visų priemonių ir mes tuomet ėmėmės veiksmų֧“, – sakė medikų atstovas, pridūręs, kad Nyderlanduose vyras buvo išvykęs į komandiruotę, o nuolat dirba Panevėžyje.

Anot medikų, testuoti panevėžiečių šeimos narius kol kas nėra prasmės, nes per ankstyvas tyrimas gali neužfiksuoti viruso.

Medikų turimais duomenimis, koronavirusu infekuotas vyras į Panevėžį grįžo automobiliu, tačiau situacija yra kontroliuojama, platesnių kontaktų vyras kelyje neturėjo.

„Vyrui „įsijungusios“ karantininės procedūros, jis stebimas. Po savaitės bus atlikti kontroliniai testai“, – teigė ligoninės vadovas Arvydas Skorupskas.

Medikai šiuo metu kontaktuoja su artimaisiais, klausiama, kaip jie jaučiasi, kol kas situacija gera.

„Jis supranta savo padėtį ir greičiausiai nebėgs iš mūsų ligoninės“, – sakė medikų atstovai, taip prisiminę išvakarės situaciją Klaipėdoje, kuomet pacientas, kuriam buvo įtartas koronavirusas pasišalino iš gydymo įstaigos.

Laukiama dar vieno testo rezultatų

Panevėžyje šiuo metu yra izoliuotas dar vienas žmogus, kuris turi simptomus, panašius į koronavirusą, yra atlikti testai, o rezultatai turėtų būti vakare.

„Dar vienas asmuo stebimas, jo testas laukiamas vakare“, – sakė ligoninės vadovas Arvydas Skorupskas, nenorėjęs patikslinti iš kur vyras grįžęs. Anot A. Skorupsko, šis žmogus simptomų turi, tačiau kol nėra rezultatų iš tyrimų, komentuoti situacijos plačiau nėra tikslo.

Medikai suskubo raminti žmones, kurie galbūt pajuto peršalimo simptomus, žinoma, sunerimti reikėtų, stebėti savo būklę, tačiau, pasak specialistų, panikuoti nereikia, ypač tiems, kurie pastaruoju metu nebuvo koronaviruso protrūkio šalyse.

„Vienas dalykas, neužmirškime, kad aplink yra ir kitų infekcijų, yra ir gripo epidemija. Jei šiandien žmonės nebuvę ar neturėję kontaktų iš tų šalių, gali būti pakankamai ramūs. Pirmiausia reikėtų įtarti, ar tai nėra gripas“, – teigė medikų atstovas.

Siūlo remtis Kinijos, Pietų Korėjos ir Japonijos pavyzdžiais

Respublikinės Panevėžio ligoninės vadovas Arvydas Skorupskas žiniasklaidai tikino, kad jų įstaiga yra pasiruošusi tiek technine, tiek darbo prasme, tvarkytis su koronaviruso galimais atvejais Panevėžyje.

A. Skorupskas taip pat paragino visuomenę vadovautis šiuo metu šalyje paskelbtomis rekomendacijos. Pasak ligoninės direktoriaus, kuo jos bus vykdomos tiksliau ir nuodugniau, tuo tikėtina greitesnė viruso suvaldymo galimybė.

„Prognozuodamas, kas būtų, jeigu būtų, tai aš būčiau ne direktorius, o koks kortų būrėjas. Bet, jei sekate pasaulio įvykius, jūs matote, kad geriausiai tvarkosi Kinija, Pietų Korėja ir Japonija. Tai iš jų mums reikėtų pasimokyti tvarkos ir rytietiško paklusnumo, jei valstybė nustatė tokias žaidimo taisykles, tai mes turime pagal jas ir žaisti. Klausyti, kaip kariuomenėje generolo. Šiuo metu premjeras vadovauja mūsų visai sveikatos apsaugos kariuomenei, todėl mes klausome ir vykdome. Mes turime dirbti savo darbą, neskleisti panikos ir nepasiduoti emocijoms“, – sakė A. Skorupskas.

Medikai dar kartą visuomenei priminė pagrindinius koronaviruso simptomus: – karščiavimas, paprastai aukšas, siekiantis 38 laipsnius ir daugiau, taip pat kosulys, gerklės skausmas ar apsunkintas kvėpavimas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi