Lietuvoje

2020.03.15 12:10

Iš vieno kelto į ligoninę pristatyti 9 karščiuojantys asmenys, antrajame visi buvo sveiki

atnaujinta 20.50
LRT RADIJAS, LRT.lt 2020.03.15 12:10

Iš kelto, sekmadienį į Klaipėdą atvykusio iš Švedijos, į ligoninę pristatyti devyni karščiuojantys asmenys, iš Vokietijos atplaukusiame kelte visi buvo sveiki, sako bendrovės atstovas.

„Jokių karščiuojančių nebuvo: 318 iš viso žmonių išlaipinta, pamatuota temperatūra visiems 318 žmonių, nė vienas nebuvo su temperatūra, visi sveiki, visi išleisti namo“, – BNS sekė tarptautinės laivybos ir logistikos įmonės DFDS atstovas Vaidas Klumbys.

Anksčiau skelbta, kad iš kelto, anksčiau šeštadienį atvykusio iš Švedijos, į ligoninę pristatyti devyni lietuviai, o dar šešių laukta atvykstant vėliau, bet V. Klumbys teigė negalintis šios informacijos patvirtinti.

„Pirmą valandą visi devyni žmonės buvo išvežti, kurie su temperatūra, į ligoninę. Ir laivas buvo pradėtas dezinfekuoti. Tą informaciją, kad dar kažkokie šeši važiuoja iš laivo, mes gavome apie pusę keturių, kai laivo, greičiausiai, jau net buvo baigta dezinfekcija“, – sakė jis.

Pasak V. Klumbio, neatmetama galimybė, jog dalis asmenų į ligoninę galėjo atvykti ir vėliau, pavyzdžiui, iš namų.

Kiek anksčiau sekmadienį buvo Klaipėdos universitetinė ligoninė teigė, jog laukia 15 pacientų.

„Iš kelto yra devyni, dabar gavome žinią, kad dar šeši asmenys vežami iš to paties kelto, tai būtų penkiolika žmonių“, – žurnalistams sekmadienį sakė Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausiasis gydytojas Vinsas Janušonis.

„Be to, gavome žinią, kad dar iš kito kelto bus karščiuojančių asmenų, kuris dar yra nepriplaukęs“, – sakė jis.

Ligoninės vadovas sakė tiksliai nežinantis, iš kur atvyksta antrasis keltas, pirmasis keltas atvyko iš Švedijos.

Anksčiau sekmadienį buvo skelbiama, kad Klaipėdos ligoninė ruošiasi priimti apie 20 keltu iš Švedijos atplaukusių asmenų, kurie skundžiasi simptomais, būdingais koronavirusui.

Klaipėdos universitetės ligoninės vyriausiasis gydytojas Vinsas Janušonis teigia, kad bus sprendžiama, kokiu būdu juos atvežti į ligoninę. Tarp šių asmenų yra ir Lietuvos, ir užsienio piliečių.

„Gavome ką tik informaciją, kad iš Švedijos atplaukia keltas. Jame yra apie 20 karščiuojančių asmenų. Dar visiems temperatūros nėra sumatuotos, kai kurie sloguoja“, – sako Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausiasis gydytojas Vinsas Janušonis.

Jo teigimu, ligoninėje šiuo metu yra atlaisvinamas ketvirtasis skyrius, į kurį iš kelto bus perkelti negaluojantys keleiviai.

„Jie turėtų būti atgabenti autobusu, kadangi visi tarpusavyje kontaktavo. Greitoji, vargu, ar tiek žmonių suvežiotų. Tačiau čia yra mano nuomonė, o sprendimą priims Klaipėdos miesto ekstremalių situacijų centras“, – sako V. Janušonis.

Daktaras pasakoja, kad tarp negaluojančių, yra įvairių žmonių, dalis jų – ne Lietuvos piliečiai.

„Ruošiamės dabar. Kol juos atgabens, būsime jau pilnai pasiruošę (priimti negaluojančius asmenis – LRT) “, – LRT radijui teigia V. Janušonis.

Klaipėdoje tikrinama keliolika keltu atvykusių asmenų

Sekmadienį Klaipėdoje tikrinama keliolika keltu iš Švedijos atvykusių žmonių, BNS sakė uostamiesčio meras Vytautas Grubliauskas.

„Kol kas važiuoja vienas žmogus į ligoninę iš kelto, dar dvylika laukia patikrinimo“, – BNS sakė jis.

Pasak jo, kiek asmenų tolesniam stebėjimui bus vežami į ligoninę, paaiškės baigus jų apžiūrą.