Lietuvoje

2020.03.15 10:59

Po paciento pasišalinimo iš ligoninės – pareigūnų žinia: reaguosime principingai, medikų nurodymai – privalomi

Šarūnas Nekrošius, LRT.lt2020.03.15 10:59

Klaipėdoje šeštadienio vakarą specialiosios tarnybos buvo sukeltos ant kojų po to, kai iš ligoninės pabėgo vyras, kuriam įtartas koronavirusas.

Tiesa, policija pranešė gana operatyviai radusi vyrą ir grąžinusi jį medikams ir pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl grėsmės aplinkiniams.

Pareigūnai sekmadienį spaudos konferencijoje paaiškino visas incidento aplinkybes.

Kaip žiniasklaidos atstovams sakė Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Raimondas Vaitkevičius, asmuo iš pradžių pats išsikvietė medikus, kai pajuto šiam virusui būdingus simptomus.

Tikino, kad netenkino sąlygos ligoninėje

Vėliau jis buvo pristatytas į gydymo įstaigą, kur medikai taip pat jam įtarė, kad gali būti koronaviruso nešiotojas.

„Kadangi jo netenkino sąlygos ligoninėje, jo teigimu, jis nusprendė iš gydymo įstaigos pasišalinti“, – sakė pareigūnų atstovas.

Anot jo, vos tik pareigūnams pranešta apie tokį incidentą buvo imtasi aktyvių veiksmų – nustatyta asmens buvimo vieta, su juo susisiekta telefonu.

„Bendraujant su tuo asmeniu buvo įtikinta, kad asmuo turi su medikais vykti į Klaipėdos miesto infekcinę ligoninę. Pareigūnai palydėjo šį asmenį“, – teigė R. Vaitkevičius.

Pareigūnų žinia: reaguosime principingai

Pareigūnų teigimu, jie į tokius pranešimus reaguos principingai ir tokiose situacijose geriausias rekomendacijas ir priimamus sprendimus atlieka medikai, o ne pacientai.

„Niekas geriau nežino, kaip medikai ir jų nurodymai yra privalomi“, – teigė R. Vaitkevičius.

Pasak pareigūnų, pabendravus su iš medicinos įstaigos pasišalinusiu vyru, jo pagrindinis argumentas buvo tas, kad jo netenkino sąlygos, kurias jis gavo ligoninėje.

„Jo netenkino, kuriomis jis turėjo gulėti ligoninėje“, – sakė R. Vaitkevičius, kuris visuomenei pasiuntė pagrindinę žinutę, jog tokie incidentai, esant šalyje tokiai situacijai, toleruojami nebus.

LRT.lt primena, kad po šio incidento Klaipėdoje, pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį, kuris numato, jog asmuo, būdamas gydymo įstaigoje ir buvęs informuotas apie savo pavojingą infekcinę ligą, sukėlė pavojų kitiems asmenims.

Už tai gali būti baudžiama viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt