Lietuvoje

2015.09.29 12:01

Ž. Pavilionis: V. Putinas visus užburia ir per tą laiką „vagia rankines“

LRT televizijos laida „Teisė žinoti“, LRT.lt2015.09.29 12:01

Vladimiras Putinas Jungtinių Tautų (JT) Generalinėje Asamblėjoje žarstė burtažodžius, o Vakarai vis tiek leidžiasi hipnotizuojami arba ramina vieni kitus tuo, kad Rusijos prezidentas „gyvena paralelinėje visatoje“, – taip LRT TELEVIZIJOS laidoje „Teisė žinoti“ kalba Lietuvos ambasadorius Rytų kaimynystei Žygimantas Pavilionis.

„Kai paskaičiau ir pažiūrėjau tą kalbą, man kažkodėl iš galvos nedingo tokio seno keisto burtininko Kašpirovskio įvaizdis – atėjo V. Putinas ir sužavėjo. Visi laukė jo kalbos, ją analizuoja, visas pasaulis užburtas: jis ją mėnesį rašė – Jėzau, koks kūrinys...

Skaitai tą kūrinį, ir prieš akis taip pat iškyla kanclerės Angelos Merkel žodžiai „žmogus gyvena paralelinėje visatoje“. [...] Jis užbūrė mus visus kaip ta gyvatėlė, į kurią visos pelytės žiūri. Patikėjusias jis suvalgo, o kitos tiesiog visus ramina, kad viskas gerai“, – kalba Ž. Pavilionis.

Pasak pašnekovo, „pelytės“ šioje burtų istorijoje, turėtų susiburti ir pasipriešinti. Tačiau Vakarai iš esmės žaidžia pagal V. Putino darbotvarkę. [...]

„Galima rasti dar vieną analogiją. Pietų Afrikoje yra tokia vieta, kur sutuoktinių poros atvyksta grožėtis gamta. Tuo metu, kol jie žavisi vaizdais,  beždžionės apvagia rankines.

Taigi jis yra tas cinikas, kuris visus užburia ir per tą laiką atiminėja rankines. O mes toliau skaitome jo kalbas“, – sako Ž. Pavilionis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.