Lietuvoje

2020.03.14 23:13

Nausėda palaiko sprendimą įvesti karantiną, kreipėsi į ES vadovus

LRT.lt2020.03.14 23:13

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad palaiko Vyriausybės sprendimą įvesti karantiną visoje Lietuvoje. Anot jo, tai yra skausmingas, tačiau būtinas žingsnis. Šalies vadovas taip pat kreipėsi į ES vadovus, prašydamas glaudesnio šalių bendradarbiavimo stabdant krizę.

„Palaikau sprendimą Lietuvoje įvesti karantiną. Tai yra labai skausmingas, bet būtinas žingsnis, siekiant sušvelninti koronaviruso ligos (COVID-19) poveikį visuomenės sveikatai ir apsaugoti pažeidžiamiausias visuomenės grupes. Todėl raginu visus Lietuvos žmones susitelkti, pasirūpinti savo ir artimųjų sveikata, klausyti oficialių rekomendacijų“, – feisbuke parašė G. Nausėda.

Pasak jo, Lietuvos žmonės nėra vieninteliai, kovojantys su šia klastinga liga.

„Vis daugiau Europos Sąjungos šalių, siekdamos apsisaugoti, užveria savo sienas. Žinau, kad dėl to kyla sunkumų tiems Lietuvos ir kitų ES valstybių narių piliečiams, kurie šiuo metu yra išvykę svetur, bet nori sugrįžti į gimtąsias šalis. Aišku ir tai, kad neeilinės krizės akivaizdoje mes turime išlaikyti laisvą prekių judėjimą“, – tvirtino prezidentas.

„Štai kodėl kreipiausi į Europos Vadovų Tarybos pirmininką Charles'į Michelį ir Europos Komisijos pirmininkę Ursulą von der Leyen, ragindamas glaudžiau koordinuoti atsaką į COVID-19 krizę. Pakviečiau efektyviai išnaudoti ES sveikatos apsaugos ir vidaus reikalų ministrų posėdžių formatus ieškant sprendimų, kaip užtikrinti, kad visi norintys ES piliečiai, esantys kitose šalyse, galėtų pasiekti gimtąsias šalis. Taip pat paraginau artimiausiu metu aptarti situaciją Europos Vadovų Taryboje“, – pridūrė jis.

Karantinas Lietuvoje įvedamas nuo pirmadienio. Šiuo sprendimu apribotos užsieniečių galimybės patekti į Lietuvą, uždrausti bet kokie renginiai, stabdoma daugelio viešų ir privačių įstaigų veikla.

Taip pat skaitykite

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.