Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.14 22:29

Bažnyčia stabdo viešas pamaldas, kol Lietuvoje įvestas karantinas dėl koronaviruso

atnaujinta 22.37

Katalikų bažnyčia šeštadienį vakare pranešė stabdanti visas viešas pamaldas, kol Lietuvoje bus įvestas karantinas dėl koronaviruso.

Tiesa, sekmadienį šv. Mišios dar vyks, nes karantinas įsigalioja nuo pirmadienio.

„Tikinčiųjų dvasinis gėris – aukščiausias Bažnyčios rūpestis. Lygiai taip pat Bažnyčiai rūpi ir tikinčiųjų saugumas ir sveikata. Dėl šios priežasties Lietuvos vyskupai, atsižvelgdami į Lietuvos Vyriausybės sprendimą skelbti karantiną visoje šalyje nutarė, kad nuo kovo 16 dienos iki tol, kol galios Vyriausybės paskelbtas karantinas, nebevyks jokios viešos pamaldos“, – LRT.lt sakė Lietuvos Vyskupų Konferencijos atstovė Ieva Urbonaitė.

Anot jos, vyskupai dar kartą ragina tikinčiuosius neiti į bažnyčias, bet stebėti kunigo aukojamas šv. Mišias per TV, internetą, klausytis radijo transliacijų.

„Apsaugokime save ir kitus, ypač pagyvenusio amžiaus žmones! Stebėdami kunigo aukojamas šv. Misias per TV ir melsdamiesi namuose, galite priimti dvasinę šv. Komuniją ir vienytis maldoje“, – kalbėjo I. Urbonaitė.

„Bažnyčios lieka atviros privačiai maldai bei būtiniausiems asmeniniams tikinčiųjų patarnavimams. Laidotuvės, krikštai ar kiti sakramentai bus teikiami dalyvaujant tik artimiausiems šeimos nariams“, – pridūrė ji.

Saugantis koronaviruso išplitimo Lietuvoje, Vyriausybė nuo pirmadienio įveda karantinę visoje šalyje.

Lietuvoje kol kas patvirtinti aštuoni koronaviruso atvejai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi