Lietuvoje

2020.03.14 22:07

Skvernelis paaiškino, kodėl valdžia negalėjo uždrausti mišių

LRT.lt2020.03.14 22:07

Baiminantis koronaviruso plitimo, Lietuvos vyriausybė šeštadienį pavakare rekomendavo Lietuvoje veikiančioms religinėms bendruomenėms neorganizuoti apeigų, kurios reikalautų viešų susibūrimų. Premjeras Saulius Skvernelis paaiškino, kodėl valdžia negalėjo uždrausti šv. Mišių, nors priėmė sprendimus drausti visus kitus viešus susibūrimus.

Pasak ministro pirmininko, Lietuva turi specialų susitarimą su Vatikanu, numatantį, jog šios valstybės nesikiša į viena kitos veiklą.

„Šiuo atveju (privalomas – LRT.lt) nurodymas tikrai nebūtų teisiškai įmanomas, tačiau tikrai manau, kad mūsų rekomendacija yra labai aiškiai išdėstyta, suprantama. Mes siunčiame labai aiškią žinią“, – specialioje „LRT TELEVIZIJOS“ laidoje sakė S. Skvernelis.

Speciali laida. Premjeras po paskelbto karantino – apie informaciją išvykusiems, elgesį parduotuvėse ir sumaištį ligoninėse

Jis priminė, kad Lietuvos vyskupai yra pasiūlę gyventojams galimybę stebėti šv. Mišias nuotoliniu būdu. Tai bus vertinama lygiai taip pat, kaip gyvas dalyvavimas pamaldose.

S. Skvernelis primygtinai ragino žmones sekmadienį neiti į bažnyčias.

„Dar kartą noriu pabrėžti. Turime rytoj sekmadienį, tai yra pagrindinė mišių diena. Neikite, žmonės, neikite, <...> nes dauguma bažnyčių, maldos namų lankytojų, galbūt išskyrus didžiuosius miestus, yra pagrindinėje rizikos grupėje esantys žmonės – garbaus amžiaus, pagyvenę, sergantys arba turintys lėtinių ligų. Visa tai yra didžiulis pavojus gyvybei ir sveikatai“, – kalbėjo premjeras.

Šv. Mišias iš Vilniaus arkikatedros transliuos LRT PLIUS.