Lietuvoje

2020.03.14 21:21

URM pradeda registruoti piliečius, negalinčius savarankiškai grįžti į Lietuvą

LRT.lt 2020.03.14 21:21

Užsienio reikalų ministerija šeštadienį vakare pranešė pradėjusi registruoti šalies piliečius, negalinčius savarankiškai grįžti į Lietuvą. Toks registravimas vyks Lietuvos atstovybėse užsienyje.

Lietuvos piliečiai prašomi nedelsiant susisiekti su jų buvimo šaliai akredituota Lietuvos atstovybe elektroniniu paštu. Visi atstovybių kontaktai randami puslapyje https://urm.lt/default/lt/embasycontacts.

Žmonių prašoma atstovybėms nurodyti savo vardą ir pavardę, gimimo datą, kontaktinį telefoną ir elektroninį paštą, tikslią buvimo vietą. Atsiradus galimybei organizuoti kelionę į Lietuvą, ambasada su piliečiais susisieks atskirai ir informuos apie kelionės sąlygas.

Taip pat prašoma Lietuvos piliečių susirasti gyvenamąjį plotą, kuriame galėtų izoliuotis, jei buvimo šalyje būtų įvestas karantinas, sekti vietos institucijų informaciją ir laikytis jų nurodymų.

Ministerija primena, kad grįžus į Lietuvą iš kovo 14 dieną paskelbtų ypatingos rizikos zonos šalių (Kinija, Honkongo specialusis administracinis regionas, Iranas, Pietų Korėja, Singapūras, Japonija, Italija, Prancūzija, Vokietija, Ispanija, Islandija, Norvegija, Švedija, Austrija, Danija, Nyderlandai, Šveicarija, Egiptas) piliečiams bus taikoma privaloma dviejų savaičiu saviizoliacija. Šalių sąrašas nuolat atnaujinamas.

Lietuvoje kol kas patvirtinti aštuoni koronaviruso atvejai, tačiau Vyriausybė skelbia nebegalinti susekti užsikrėtusių žmonių kontaktų, todėl sergančiųjų skaičius gali augti.