Lietuvoje

2020.03.14 20:55

Klaipėdoje iš ligoninės pabėgo vyras, kuriam įtartas koronavirusas, jis sulaikytas

atnaujinta 23.05
Ignas Jačauskas, BNS, Benas Brunalas, ELTA2020.03.14 20:55

Klaipėdoje iš ligoninės buvo pabėgęs vyras, kuriam įtartas koronavirusas – policija praneša radusi vyrą ir grąžinusi jį medikams ir pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl grėsmės aplinkiniams.

Pasak Klaipėdos policijos, šeštadienį pranešta, jog iš ligoninės Liepojos gatvėje savavališkai pasišalino 1988 metais gimęs vyras, kuriam pagal pirminius požymius medikai įtarė galimą koronavirusą.

Turimais duomenimis iš pradžių vyras pats išsikvietė medikus ir buvo nugabentas į gydymo įstaigą, tačiau vėliau savavališkai iš jos pasišalino taip sukeldamas grėsmę kitiems asmenims užsikrėsti pavojinga liga. Netrukus vyras rastas savo namuose, jis perduotas medikams.

Pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį, kuris numato, jog asmuo, būdamas gydymo įstaigoje ir buvęs informuotas apie savo pavojingą infekcinę ligą, sukėlė pavojų kitiems asmenims.

Už tai gali būti baudžiama viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu.

Skvernelis: nesilaikantiems saviizoliacijos gali grėsti treji metai nelaisvės

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis įspėja – nuo pirmadienio įsigaliojus karantinui, visiems, kurie nepaisys valdžios įvedamų nurodymų, grės baudžiamoji atsakomybė. Komentuodamas tai, kad šeštadienį Klaipėdoje iš ligoninės savavališkai pasišalino 1988 m. gimęs vyras, kuriam pagal pirminius požymius medikai įtarė galimą koronavirusą, premjeras pažymėjo, kad saviizoliacija nebėra rekomendacija. Tai, akcentuoja jis, taps privalomu nurodymu.

„Noriu labai trumpai paminėti, kad įsigaliojus Vyriausybės nutarimui kovo 16 d., 0:00 val., už tokio žingsnio padarymą yra numatyta ir administracinė, o jei tai sukels sunkias pasekmes, kalbant apie ligos plitimą, (numatoma – ELTA) ir baudžiamoji atsakomybė: bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki trejų metų“, – po Vyriausybės posėdžio, kuriame nutarta nuo pirmadienio įvesti karantiną šalies mastu, sakė S. Skvernelis.

„Tai yra privalomi nurodymai – jau nebe siūlymai ir nebe pageidavimai dėl saviizoliacijos“, - akcentavo ministras pirmininkas.

Gitanas Nausėda
5
2021.05.06 08:14

Besitęsiantį konservatorių aiškinimąsi dėl atstovavimo EVT prezidentūra vadina „antivalstybišku“

Pavilionis rėžia – Nausėda vienasmeniškai uzurpavo Briuselį; atnaujinta 10.09
5
Aurelijus Veryga
2021.05.06 14:48

Teismas: Veryga nuo 2020-ųjų gegužės nebuvo tinkamai įgaliotas eiti operacijų vadovo pareigas

Veryga: keista, kad teisininkai nesužiūrėjo, atnaujinta 18.25